Vyhliadková veža Horné Lazy

Vyhliadková veža Horné Lazy

Vyhliadková veža Horné Lazy  je druhou najvyššou vyhliadkovou vežou na Slovensku. Po prekonaní 192 schodov sa dostanete do výšky 39,6 metra, pričom vás očaria krásne panoramatické výhľady na celé Nízke Tatry od Kráľovej holi až po Banskú Bystricu, kráľovské mesto Brezno, Horehronské podolie, či Veporské vrchy.

K vyhliadkovej veži sa dostanete hneď z niekoľkých smerov. Z mesta Brezno, z lokality Banisko, kde turisti nájdu aj novú oboru s danielmi škvrnitými, vedú k veži dve trasy. Pre turistov prichádzajúcich na autách odporúčame zaparkovať na bezplatných parkoviskách - pri obchodnom centre S1, pri Hypermarkete Tesco, prípadne pri Kauflaunde.

Vychádzkou s výhľadmi na okolitú prírodu sa k vyhliadkovej veži z lokality Banisko turisti dostanú po približne 4 kilometroch za 60 až 90 minút, v závislosti od zvoleného tempa. K vyhliadkovej veži vedú turistické chodníky aj z obcí Valaská, Bystrá či Mýto pod Ďumbierom z časti Pohanské.

K vyhliadkovej veži vedie náučný interaktívny chodník, na ktorom turisti nájdu okrem zaujímavých informácií o prírode z danej lokality, aj drevené sochy zvierat žijúcich v lesoch na Horných Lazoch. Hlasy lesa si turisti môžu vypočuť o čo si lepšie aj vďaka obrovskému drevenému megafónu.

Jedinečné výhľady z druhej najvyššej vyhliadkovej veže, si turisti môžu užiť ešte detailnejšie vďaka ďalekohľadu, ktorý je na vrchole veže umiestnený. Výstup na vyhliadkovú vežu je bezplatný.