Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE už po šiestykrát vyhlasuje výzvu k predkladaniu žiadostí na udelenie práv na používanie značky Regionálny produkt HOREHRONIE.

Značka Regionálny produkt Horehronie je značka kvality, ktorá je udeľovaná poľnohospodárskym produktom, potravinárskym výrobkom, remeselným a iným spotrebným výrobkom s pôvodom v regióne Horehronie; ubytovacím, stravovacím a doplnkovým službám v cestovnom ruchu, ktoré sú poskytované v regióne Horehronie. Viac o regionálnej značke sa dozviete TU.  

Cieľom značky je podporiť kvalitné regionálne produkty a služby, ktoré reprezentujú región Horehronie, tradície, ľudí, kultúrne a prírodné dedičstvo a tiež produkty a služby, ktoré dotvárajú zážitok návštevníka a prehlbujú jeho záujem o región. Zoznam držiteľov, ktorí sú ocenení touto značkou kvality nájdete TU

Udelením práv na používanie značky získava producent / výrobca alebo poskytovateľ služieb možnosť používať značku a byť zaradený do prezentačných aktivít regionálnych producentov, ktoré vykonáva OOCR REGIÓN HOREHRONIE (Koordinátor systému regionálneho značenia Regionálny produkt HOREHRONIE).

O všetkých výhodách, ktoré držitelia značky získajú sa dočítate v našom článku 10 (a ešte viac) dôvodov, prečo požiadať o značku Regionálny produkt Horehronie.

 

Produkty a služby, na ktoré sa značka udeľuje:

  1. poľnohospodárske produkty a potravinárske výrobky (ovocie, zelenina, mliečne výrobky, pečivo, víno a i.);
  2. remeselné a iné spotrebné výrobky (napr. tradičné remeselné výrobky, výrobky z dreva, keramika a pod.);
  3. služby ubytovacích a stravovacích zariadení;
  4. doplnkové služby v cestovnom ruchu 

 

Vyplnené žiadosti posielajte do 10. júla 2024 na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

V prípade otázok k žiadostiam Vám je k dispozícií koordinátorka regionálnej značky - Zuzana Tomčíková: +421 910 900 773

 

Viac informácií o značke, jej cieľoch a postupe udeľovania nájdete v dokumente: Zásady pre udeľovanie a používanie značky Regionálny produkt Horehronie. Certifikačné kritéria sú obsahom žiadosti o udelenie značky.

 

Zásady systému regionálneho značenia „Regionálny produkt HOREHRONIE“: 

 

Kritériá pre udeľovanie značky Regionálny produkt Horehronie: 

 

 

Žiadosť o udelenie práv na používanie značky vo formáte PDF:

DSC09902
DSC09962
bocka-medovnikaren-6
drevene_vyrobky_vojtko_1
dsc09868_1
keramicke_sperky-3
mydielkaren_5
zruby_bystra_2