Hrad Ľupča

Zbojnícke kúpele

Salaš Zbojská

Vychutnajte si naozajstný relax v tradičných zbojníckych kupeľoch. Zabudnite na všetky problémy a starosti a vyskúšajte si ako oddychovali praví zbojníci.

Drevené – ručne vyrobené – kúpacie sudy sú určené pre rodiny s deťmi, partie, kolektívy ale aj, jednotlivcov, ktorí chcú relaxovať na čerstvom vzduchu a pod šírim hviezdným nebom. Kúpací sud je v podstate drevená kaďa, vykurovaná pecou do ktorej sa ručne prikladá na oheň. Priemer sudu je cca. 2m a je určený pre max. 6 osôb.Voda, ktorou sa sudy napúšťajú je z miestného prameňa. Vykuruje na teplotu cca. 40 st. Pravidelné kúpanie v horúcich sudoch má zdravotné účinky podobné ako sauna. Avšak nie príliš priaznivé veci ako dýchanie horúceho vzduchu, uzavretie v malom priestore, nedostatok kyslíka, v kúpacích sudoch odpadajú a sú nahradené príjemným čerstvým vzduchom až s „prebytkom kyslíka“, výhľad na prekrásnu prírodu alebo hviezdnu oblohu. Zbojnícke kúpele pozostávajú z 2 vykurovaných sudov s kapacitou. V okolí je k dispozícii šatňa, odpočiváreň s lehatkami,ale aj jaskynná sprcha na osvieženie a otužovanie.

Ponúkame:

  • Zbojnícke kúpele
  • Jaskynný saunový svet
  • Parná sauna
  • Fínska sauna


Zbojnícke kúpele ponúkajú aj komplex sáun nachádzajúcich sa v atraktívnych jaskynných priestoroch. Saunový svet možno spojiť aj s pobytom v drvených sudoch.