Po dvojročnej prestávke patrila Veľkonočná nedeľa opäť obľúbeným Veľkonočným radostiam, kedy sa na Horehroní, konkrétne v areáli lyžiarskeho strediska Ski Tále, domáci i návštevníci rozlúčili so zimou a zároveň privítali jar.

V poradí na 7. ročníku podujatia Veľkonočné radosti sa návštevníci mohli tešiť na naozaj bohatý program, ktorý patril folklórnym vystúpeniam v pozícii Detského folklórneho súboru Šťastné detstvo, Folklórneho súboru Marína, Veselých chlapcov z Horehronia i Heligonkárov z Čierneho Balogu. Pestrý tanečný, spevácky a hudobný program bol obohatený o sprievodné aktivity, o ktoré sa postaral animačný tím, lokálni remeselníci so svojimi výrobkami, ktoré prezentovali a predávali prostredníctvom remeselného trhu, tematické maľovanie na tvár a tombolka s pestrou paletou cien. O uspokojenie prázdnych žalúdkov sa postarali spoluorganizátori, a teda miestni kuchári zo Ski, Golf & Hotel Resort Tále, a.s., ktorí si pre návštevníkov pripravili chutné grilované špeciality, ale aj tradičné, domáce dobroty či francúzske palacinky.

Veľkonočná nedeľa na Horehroní sa niesla v znamení folklóru, tradícií a remesiel, ktoré sú príznačné práve pre náš región. Krásne slnečné počasie a zaujímavý program prilákal veľké množstvo návštevníkov, ktorí sa v lyžiarskom stredisku mohli nie len kultúrne i gastronomicky vyžiť, ale aj športovo, nakoľko lyžiarske zjazdovky ešte stále lákali dostatočnou snehovou prikrývkou.

Na oslavách sviatkov jari rozhodne nebola núdza o zábavu. O tú sa postarala aj zohratá dvojica, a to moderátor Marek Poliak a DJ Kero, ktorí sprevádzali návštevníkov počas celého podujatia. V podaní DFS Šťastné detstvo sa všetci prítomní oboznámili so zvykmi a tradíciami v období Veľkej noci, a naopak poriadnu horehronskú muziku predviedli Veselí chlapci z Horehronia.

Podujatie Veľkonočné radosti je tradične venované ukážkam veľkonočných zvyklostí a výnimkou nebol ani tento ročník. Na návštevníkov čakali rôznorodé animácie, ukážky remeselnej tvorby, zdobenie kraslíc, výroba korbáčov alebo obľúbené tematické maľovanie na tvár. Najviac sa však tešíme z toho, že sme mohli aj takouto formou zavŕšiť úspešnú zimnú sezónu v našich lyžiarskych strediskách na Horehroní.

2022_04_17_TS_velkonocne_radosti
2022_04_17_TS_velkonocne_radosti_1
2022_04_17_TS_velkonocne_radosti_2
2022_04_17_TS_velkonocne_radosti_4
2022_04_17_TS_velkonocne_radosti_5
2022_04_17_TS_velkonocne_radosti_6
2022_04_17_TS_velkonocne_radosti_7
2022_04_17_TS_velkonocne_radosti_8