18.december 2019 Brezno. Jediný snehový labyrint na Slovensku sa nachádza v Brezne. Stavali ho študenti so svojim učiteľom len niekoľko dní. Sneh do Brezna vozili z celého regiónu. Labyrint má viac ako 400 metrov štvorcových a nachádza sa v ňom aj šmýkačka.

Nápad postaviť jedinečnú snehovú atrakciu vznikol vďaka meste Brezno v spolupráci s OOCR REGIÓN HORERHONIE. “ povedal Tomáš Abel, primátor mesta Brezna.

Myšlienka priniesť do mesta niečo nové, nezvyčajné ako je labyrint zaujala širokú verejnosť, vďaka čomu sa podarilo spojiť sily a lyžiarske strediská Jasná, Ski Tále, Ski Mýto či Národný biatlonový areál pomohli zabezpečiť dostatok snehu na jeho výstavbu. Na labyrint sa spotrebovalo viac ako 120 kubíkov snehu a jeho rozloha je viac ako 400 metrov štvorcových.

„Výraznú technickú podporu sme dostali aj od podnikateľov v regióne. Najväčší podiel práce majú Technické služby mesta Brezna a v neposlednom rade študenti zo strednej priemyselnej školy Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici pod dozorom pedagóga Mgr. art. Ivana Slovenčáka,“ povedala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Počasie staviteľov neodradilo a snehový labyrint začali stavať koncom minulého týždňa. Dnes už labyrint stojí na svojom mieste. „Počasie nás tento krát poriadne potrápilo, ale veríme že aj napriek teplotám, ktoré nás čakajú najbližšie dni sa labyrint nepohne vo svojich základoch. Sme však pripravení operatívne reagovať pre prípad poškodenia. Budúci týždeň už očakávame sneženie a pustíme sa spoločne so študentmi do skrášľovacích prác na labyrinte, hneď ako bude dostatok čerstvého snehu., dodala Petra Ridzoňová Hlásniková.

labyrint_hotovy_1
labyrint_hotovy_2
labyrint_hotovy_3
labyrint_hotovy_4