Horná Lehota (15.08.2018) - Už tento piatok 17.08.2018 o 19:00 hod. sa otvoria brány nového upírskeho chodníka v nízkotatranskej dedinke Horná Lehota. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE v spolupráci so svojim členom obcou Horná Lehota a s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja oživí legendu o prvom a jedinom slovenskom upírovi Prdimuchovi.

Načo všetko sa môžu návštevníci tešiť?

,,Malí i veľkí návštevníci sa môžu tešiť na Upírsku svetú noc, kde zažijú  upírske maľovanie na tvár, spoločný sprievod po stopách upíra chodníkom Prdimuchu,  strašidelnú ohnivú vatru,     upírsku diskotéku, predstaví sa Escape room Čarodejnice a každého čaká upírsky čarovný nápoj.“, uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Rizdoňová Hlásniková. 

Kadiaľ vedie chodník?

,,Príbehy o upírovi rozpovedia samotné postavy z legendy v podaní ochotníkov z padelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno, ktorí nás prevedú i exhibičnou prehliadkou chodníka. Upírska noc začne návštevou pamätnej izby rodáka Sama Chalupku, odkiaľ sa vydáme okolo dedinky Horná Lehota na upírsky chodník s dĺžkou asi 1,5 km.“ povedala Mgr. Kristína Šajgalíková, marketing manager oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Ako vznikol celý projekt?

,,V minulom roku sme sa vydali spolu s oblastnou organizáciou REGIÓN HOREHRONIE na potulky obcou Horná Lehota s cieľom odprezentovania zaujímavostí a prepojenia obce s hlavným dejiskom cestovného ruchu na Horehroní – rekreačnou oblasťou Tále a Krpáčovo. Dlho sme však pátrať nemuseli, legenda o upírovi nás nadchla a začali prípravy, ktoré sa nám podarilo dnes zrealizovať aj vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja.“ s nadšením dodal starosta obce Vladimír Bušniak.