13.december 2019 Brezno. Priamo na námestí v Brezne rastú prvé múry obrovského snehového labyrintu. Snehový labyrint o rozlohe viac ako 600 metrov štvorcových bude novou atrakciou nielen pre domácich obyvateľov ale taktiež pre všetkých turistov, ktorí prichádzajú do regiónu Horehronie užiť si zimnú dovolenku.

 V utorok 12. decembra sa začali prvé práce na stavbe snehového labyrintu, ktorý bude stáť priamo na námestí v Brezne počas celej zimnej sezóny. Už v pondelok mohli domáci obyvatelia spozorovať prvé kopy snehu, ktorý sa začal na námestie privážať pomocou ťažkej techniky z okolitých lyžiarskych stredísk a národného biatlonové centra.

„Nakoľko sú podmienky so snehom a počasím veľmi nepriaznivé a ani predpovede na najbližšie dni nepredpokladajú príchod väčších mrazov či väčšej snehovej nádielky, bolo kľúčové spojiť sily“ povedala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.  Viaceré lyžiarske strediská z okolia Brezna - Ski Tále, Mýto Ski& Bike, Jasná sa spojili a podporili stavbu labyrintu všetkým možným snehom, ktoré mali k dispozícii.

Na stavbe labyrintu intenzívne pracuje 5 študentov zo strednej priemyselnej školy Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici pod dozorom pedagóga Mgr. art. Ivana Slovenčáka. Študentom pri stavbe pomáhajú Technické služby mesta Brezno, ktoré zabezpečili prepravu snehu z lyžiarskych stredísk a manipuláciu so snehom priamo na námestí.

„Mesto Brezno sa snaží každým rokom priniesť na námestie novinky, ktoré potešia a prilákajú nielen domácich obyvateľov ale taktiež všetkých návštevníkov, ktorí prichádzajú na Horehronie. Dúfame, že počasie nám bude už čoskoro priať a labyrint bude pre verejnosť sprístupnený už počas vianočných trhov na námestí. Ďakujeme lyžiarskym strediskám v okolí, bez ktorých by sme stavbu labyrintu nemohli zrealizovať“ dodal JUDr. Tomáš ABEL PhD., primátor mesta Brezno. 

labyrint_1
labyrint_2
labyrint_3
labyrint_4