V záhrade Turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá, nájdete sedem nových interaktívnych prvkov určených pre deti, ktoré sú tematicky zamerané na prírodu a zvieratá.

Ústrednou kreslenou postavou, ktorá sprevádza deti malým chodníkom s tabuľkami, je včielka Margarétka. Jej otázky a hádanky navádzajú deti k spoznávaniu prírody, kvetov, rastlín, jedlých kríkov, byliniek a zvierat nachádzajúcich sa nielen v záhrade infocentra ale i na prechádzke v lese alebo na lúke v prírode. 

V záhrade nášho infocentra máme nové prvky, ktoré patria deťom. Môžu sa ich dotýkať a otáčať ich, učiť sa prostredníctvom nich spoznávať prírodu, zoširoka o nej rozmýšľať. Prostredníctvom nich sa snažíme siahať na prvky interaktívneho charakteru, ktoré sú dnes mimoriadne efektívne a trendy.

Drevené tabule sú zhotovené z bukového masívneho dreva, ktoré majú v porovnaní s iným typom dreva dlhšiu životnosť. Na jednotlivých paneloch sa včielka Margarétka pýta otázky, ktoré keď deti zodpovedajú a následne otvoria, nájdu správnu odpoveď s ručne kreslenou animáciou.

Pri obsahovej tvorbe panelov sme zohľadňovali prírodné a horské prostredie, v ktorom sa záhrada infocentra nachádza. Rovnako sme chceli priniesť produkt pre deti, ktorý by citlivo reflektoval prostredie, v ktorom sa nachádzajú a zároveň ich učil chrániť ho.

Veríme, že infocentrum Horehronie s podávaním kvalitných tipov na výlety, predajom regionálnych suvenírov a produktov, servírovaním chutných zákuskov a lahodných káv, ponúka opäť niečo, čo zatraktívni nie len samotné infocentrum, ale i obec Bystrú a región Horehronie.

 

2022_07_18_TS_Spoznaj_vcielku_Margaretku_1
2022_07_18_TS_Spoznaj_vcielku_Margaretku_2
2022_07_18_TS_Spoznaj_vcielku_Margaretku_3
2022_07_18_TS_Spoznaj_vcielku_Margaretku_4