Hotel Srdiečko

Salaš Zbojská

Zbojnícky dvor ponúka netradičné ubytovanie na skutočnom salaši, kde budete usínať a prebúdzať sa s bečiacimi ovečkami, erdžaním koní a brechotom salašníckych psov. Môžete sa zúčastniť, spoločne s bačom a valachmi, pri starostlivosti o ovečky a iné zvieratá, alebo pri výrobe syra a oštiepkov.

Salaš

Salaš Zbojská
Ubytovanie priamo na salaši
Tradičnú slovenskú kuchyňu, špecializujúcu sa na baranie a jahňacie mäso, obsluha v tradičných krojoch
Výroba syrových výrobkov tradičným ručným spôsobom a tiež chov pôvodnej Slovenskej valašky (možnosť vyskúšať si robiť syr a všetko s tým spojené t. j. Život na salaši)
Zaoberáme sa taktiež chovom huculov, na ktorých je možnosť putovania po národnom parku Muránska planina
Hriešne zbojnícke kúpele t. j. Kade s hriešnou vodou, sauna suchá fínska a parná
Multifunkčnú sálu na organizovanie mítingov,  svadieb, rodinných osláv
Organizovanie teambuldingov so širokov škálou možností programu
Požičovňa bicyklov a tiež možnosť sprievodcovských služieb
Presun na Gazdovský dvor sedlo Chlipavica prostredníctvom zbojníckej strely
Výroba vlastných mäsových výrobkov jedinečnej chuti z vlastných mangalíc
Podujatia: Nadregionálne majstrovstvá v zabíjačke, Parnou zubačkou do rozprávky
Vyhliadkovú vežu s expozíciou: Národného parku, zbojníctva, salašníctva
Živá hudba v reštaurácii každý víkend
Možnosť využívanie spoločenských priestorov pre ubytovaných spojené s programom pre deti, alebo večerné kino pod hviezdami

Zbojnícke kúpele

welness srdiečko
Vychutnajte si naozajstný relax v tradičných zbojníckych kupeľoch. Zabudnite na všetky problémy a starosti a vyskúšajte si ako oddychovali praví zbojníci.

Drevené – ručne vyrobené – kúpacie sudy sú určené pre rodiny s deťmi, partie, kolektívy ale aj, jednotlivcov, ktorí chcú relaxovať na čerstvom vzduchu a pod šírim hviezdným nebom. Kúpací sud je v podstate drevená kaďa, vykurovaná pecou do ktorej sa ručne prikladá na oheň. Priemer sudu je cca. 2m a je určený pre max. 6 osôb.Voda, ktorou sa sudy napúšťajú je z miestného prameňa. Vykuruje na teplotu cca. 40 st. Pravidelné kúpanie v horúcich sudoch má zdravotné účinky podobné ako sauna. Avšak nie príliš priaznivé veci ako dýchanie horúceho vzduchu, uzavretie v malom priestore, nedostatok kyslíka, v kúpacích sudoch odpadajú a sú nahradené príjemným čerstvým vzduchom až s „prebytkom kyslíka“, výhľad na prekrásnu prírodu alebo hviezdnu oblohu. Zbojnícke kúpele pozostávajú z 2 vykurovaných sudov s kapacitou. V okolí je k dispozícii šatňa, odpočiváreň s lehatkami,ale aj jaskynná sprcha na osvieženie a otužovanie.

Ponúkame:
  • Zbojnícke kúpele
  • Jaskynný saunový svet
  • Parná sauna
  • Fínska sauna

Zbojnícke kúpele ponúkajú aj komplex sáun nachádzajúcich sa v atraktívnych jaskynných priestoroch. Saunový svet možno spojiť aj s pobytom v drvených sudoch.

Ďalšie v kategórií