Rybník Vaľchovô

Rybník Voľchovô

Súkromný rybník sa ukrýva v Polomke, v prekrásnom prostredí doliny Voľchovô, ktorá sa rozprestiera na severných svahoch Slovenského Rudohoria, v ochrannom pásme Muránskej Planiny. Bol umelo vytvorený na lúke pod lesom a je súčasťou náučného chodníka, ktorý touto dolinou prechádza.

Vedú od neho viaceré lesné cestičky aj dve značkované cyklotrasy. Pokiaľ hľadáte pokojné miesto, na ktorom by ste mohli načerpať energiu a popri tom sa kochať prírodnými scenériami, tento priestor je na to ako stvorený. O to viac, že ponúka akúsi formu zážitkovej turistiky. Majiteľ rybníka vám totiž rád ukáže, ako sa lovia ryby a poskytne vám k tomu aj potrebné náčinie. V prípade, že si na rybárčenie netrúfate, ale na čerstvej rybke by ste si radi pochutnali, uloví a vyčistí vám ju on sám.

Rybník má rozlohu necelého pol hektára a celoročne v ňom žijú desiatky pstruhov a sivoňov, príležitostne aj kapre. Konkrétne ide o odrody Pstruha potočného, Pstruha dúhového a Sivoňa amerického. Voda v rybníku je veľmi kvalitná a čistá, čo potvrdzuje aj výskyt Raka riečneho, ktorého tu možno nájsť.

Napĺňaný je z potôčika tečúceho touto dolinou, ktorý zároveň z rybníka aj odteká a následne sa vlieva sa do ďalšieho potoka. Pod dolinou spolu ústia až do vôd rieky Hron.

K rybníku sa dostanete pohodlne pešo, na bicykli alebo autom. Cesta k nemu sa začína pri fabrike na spracovávanie dreva. Od hlavnej cesty sa vyberiete po asfaltovej komunikácii smerom k lyžiarskemu stredisku Bučník. Neodbočíte k nemu, ale budete pokračovať stále rovno, smerom hore. V prípade, že vás láka dlhšia trasa, vyberte sa po značkách náučného chodníka Voľchovô, ktorý sa začína priamo v areáli Bučniku.

Kontakt na majiteľa, pána Dušana Mušku: 0903 178 760

Ďalšie v kategórií