Nový destilát z Horehronia Vodka Hugan 1265

Ku oceneným regionálnym produktom HOREHRONIE Vodke Hugan, Palantír Smrekovičke a Borovičke, Constantín čučoriedkovici a ďalším kvalitným destilátom pribudla novinka, dvanásťkrát destilovaná Vodka Hugan 1265, ktorá je poctou horehronskej metropole, mestu Brezno.

Brezno - Pod značkou Saber produkuje pálenica rodiny Janštovcov z Brezna množstvo druhov kvalitných destilátov, ktoré sú odrazom tradícií so svedomitým dodržiavaním výrobných procesov.

Vodka Hugan 1265 je alternatívou k doposiaľ známym destilátom. Základnou surovinou, ktorá tvorí jej obsah je pšenica dopestovaná na strednom Slovensku.Kompletná výroba od spracovania až po konečný produkt prebieha v destilérkev Brezne. O tom, že je tento destilát jedinečný, svedčí aj technologický postup, ktorýbol pri jeho zrode využitý. Vodka Hugan 1265 je 12 x destilovaná, pričom bola využitá multiplikatívna destilácia, efektívne absorpčné vlastnosti dosiahla filtrácia fullerénom a okrem toho bola filtrovaná aj cez celulózové mikrovlákna.

Vodka Hugan 1265 je doposiaľ vrchol našej tvorby. Je to alternatívny alkoholický nápoj, ktorý sme tvorili s cieľom vyprodukovať ultra jemný a lahodný destilát, ktorý je vhodné degustovať osamote aj v miešaných nápojoch. Pri tvorbe sme využívali inovatívne technológie postavené na vedeckých poznatkoch, čo sa prejavilo vo vysokej kvalite produktu,“ priblížil Mário Janšto z destilérky Saber. Číselné označenie Vodky Hugan 1265 nie je náhodné, je spomienkou na rok 1265,ktorý je v histórii mesta Brezno významný a pamätný. Práve z tohto roku pochádza najstaršia doposiaľ známa písomná zmienka o meste, zapísaná v listine panovníka Bela IV. Aj samotný dizajn fľaše destilátu sa nesie v závane histórie Brezna.V rytierskej prilbe, ktorá je jej nosným prvkom sa ukrýva minulosť rytierskych rádov,ktorú vo svojom erbe zachováva aj mesto Brezno. O tom, že mu destilát skutočne vzdáva poctu svedčí aj erb, ktorý dopĺňa informácie o produkte.

 

Vodka_Hugan_1265_1_web_new
Vodka_Hugan_1265_3_web
Vodka_Hugan_1265_4_web
blog_huganska_vodka_web_new