6.2.2019 BREZNO - Jedinečné tóny najväčšieho hudobného nástroja zaznejú opäť v priestoroch rímsko-katolíckeho kostola Nanebovzatia Panny Márie v Brezne už túto sobotu.

Nenechajte si ujsť tradičný organový koncert, ktorý sa uskutoční už túto sobotu 9. februára o 16:00 hodine. V rímsko-katolíckom kostole v Brezne sa opäť rozozvučia píšťaly organu. Martin Šálka, ktorý aktuálne pôsobí ako poslucháč Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne predvedie svoje umenie hrou na organe. Spevom ho doplnia Andrea Kirschová, vyštudovaná operná speváčka a muzikálový spevák Martin Vetrák. Novým hosťom tohtoročného organového koncertu bude Detsky spevácky zbor Felix ZUŠ Heľpa. Už tradične bude organový koncert s klavírnym sprievodom Miroslavy Potančokovej, ktorý dodá tú správnu atmosféru.

Mesto Brezno v spolupráci s OOCR Región Horehronie sa opäť rozhodli zorganizovať organový koncert po minuloročnom premiérovom koncerte, ktorý mal medzi občanmi veľký úspech. „Sme veľmi radi, že organový koncert mal taký úspech a dúfame, že aj tento rok bude podobný a do budúcna bude toto podujatie tradíciou, ktorá sa bude opakovať každý rok“, uviedol Tomáš Abel, primátor mesta Brezno. 

Kontaktná osoba:

Ing. Estera Potkány
Destinačná koordinátorka OOCR Región Horehronie
+421 948 874 651
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.