(Krupová, 1. 12. 2017) – Zimná sezóna je oficiálne odštartovaná a prináša so sebou hneď niekoľko noviniek pre lyžiarov, bežkárov, skialpinistov a ostatných návštevníkov. Skibus bude premávať aj z Brezna a Banskej Bystrice až do troch lyžiarskych stredísk, doplnené sú nové zástavky, ktoré potešia hlavne nadšencov bežkovania.

V najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná pribudli nové zasnežovacie body, snehové zábrany a parkovisko Krupová získalo nový asfaltový povrch. Moderné strediská Ski Tále a Ski centrum Mýto pripravili výhodný Horehronie Skipass. Pre mladých lyžiarov pribudlo kino na želanie. Večernú jazdu historickým vláčikom, zbojnícke degustácie na salaši či Ľadové kráľovstvo Klaster Horehronie zaradil medzi ponuku pravidelných výletov. Horehronskými zvykmi, tradíciami a gastronómiou budú dýchať okrem výletov aj novinky v tohtoročných podujatiach. Horehronie Region Card je zárukou širokej ponuky viac ako 70 zliav v celom regióne.

„Najvýraznejšou novinkou pre návštevníkov strediska Jasná Nízke Tatry bude parkovisko v Krupovej už s asfaltovým povrchom, v neposlednom rade pribudlo 16 nových snežných bodov a 300 metrov nových snehových zábran. Od minulého roka lyžovačka na južnej strane Chopku dostala nový rozmer a nástup zo strediska je už komfortný vďaka 15 miestnej kabínovej lanovke.“, povedal prevádzkový riaditeľ LD Chopok juh, Ivan Temniak.

Spoznávať Horehronie počas jazdy večerným expresom do Lesníckeho skanzenu, vychutnať si degustáciu tradičných výrobkov po zbojnícky na pravom salaši či prežiť rozprávkové momenty v krajine zaliatej ľadom v Ľadovom kráľovstve v mestskom parku v Brezne a mnoho ďalších atraktívnych ponúk si Horehronci pripravili pre návštevníkov regiónu. Viac info na 
Zimu na Horehroní ešte viac zatraktívnia neokukané novinky medzi podujatiami, ktoré zaujmú všetky vekové kategórie. Vznešenú atmosféru prinesie Organový koncert v Brezne pod taktovkou mladých umelcov, naopak tajomno ale aj množstvo zábavy zabezpečí Nočný Bomburov pochod kráľovským mestom. V tomto roku sa bude v Jasnej oslavovať prvé výročie kabíny na južnej strane Chopku a vyvrcholením zimy bude Medzinárodná Veľká cena Chopku v Krnačkách o putovný pohár Jasnej.

„V tomto roku sa nám podarilo zrealizovať aj investičné aktivity a vybudovali sme Náučný chodník Tále, ktorý spája najnavštevovanejšiu turistickú oblasť Horehronia. Náučné tabule odhalia „Traja králi“, keďže sa Kráľovské otvorenie uskutoční v sviatočný deň 6. januára 2018.“ povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Nízke Tatry Juh Petra Rizdoňová Hlásniková.