Vo včerajších večerných hodinách sa uskutočnila tematická komentovaná prehliadka mestom Brezno, ktorá bola venovaná modernému umeniu. Všetkým účastníkom sme prostredníctvom nej priblížili históriu, ale aj zaujímavosti najväčších mestských dominánt, na ktoré sú nie len obyvatelia Brezna, ale aj príbuzných obcí v regióne, obzvlášť hrdí.

Vo včerajších večerných hodinách sa uskutočnila tematická komentovaná prehliadka mestom Brezno, ktorá bola venovaná modernému umeniu. Všetkým účastníkom sme prostredníctvom nej priblížili históriu, ale aj zaujímavosti najväčších mestských dominánt, na ktoré sú nie len obyvatelia Brezna, ale aj príbuzných obcí v regióne, obzvlášť hrdí.

Letné prázdniny sú v plnom prúde a spolu s nimi vzniká aj priestor na realizáciu viacerých výletov, a to ako pre malých tak aj veľkých. Skvelým tipom na voľnočasovú aktivitu v meste sú aj komentované prehliadky, ktoré každoročne organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE v spolupráci s Infocentrom vo Zvonici. Návštevníci, ale aj tunajší obyvatelia sa tak môžu zúčastniť klasických komentovaných prehliadok pod názvom ,,Spoznaj Brezno počas leta“ každý druhý štvrtok v mesiacoch júl a august, konkrétne 13. a 27. júla, 10. a 24. augusta 2023 so začiatkom o 15:00 hod. pred Mestskou vežou, alebo naopak vo večerných hodinách pod názvom ,,Spoznaj Brezno aj večer“ o 19:00 hod.

Za mesačného svitu sa konajú v celkovom počte len dve prehliadky, ktoré sú doplnené o sprievodný program. Jedna taká sa uskutočnila práve včera 6. júla 2023 o 19:00 hod. v sprievode klubu historického šermu Berezun, ktorý sa odprezentoval šermiarskou ukážkou. Trasa prehliadky previedla všetkých účastníkov cez exteriér Meštianskeho domu č.13 a námestie gen. M. R. Štefánika s Mestským parkom. Nasledoval Evanjelický kostol s výstupom do veže spojený s akustickým koncertom speváčky Paulíny Vlčkovej s klavírnym doprovodom. Súčasťou prehliadky bol aj rímsko-katolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie a Mestská Radnica. Záver prehliadky bol venovaný tanečno-hudobnej performacie v podaní Michaely Šeligovej a Jána Gondu, ktorej vystúpenie prebehlo v priestoroch  Židovskej synagógy. Večerné mesto tak ponúklo jedinečný obraz, a to aj z výšky, konkrétne z veže evanjelického kostola, ktorá ponúka pohľad z vtáčej perspektívy z výšky 42 metrov.

,,Tí, ktorí sa nestihli včas zaregistrovať na prvú večernú prehliadku, môžu tak spraviť už teraz, nakoľko druhá zážitková prehliadka je naplánovaná na 17. augusta 2023 o 19:00 hod. Tematicky bude venovaná príbehom zo života zvonárov v Brezne, ktorí bili na srdce zvonov viac ako dve stáročia. Neľahký život zvonára a jeho ženy činoherne znázornia profesionálni herci z Divadelného sveta. Augustová prehliadka tak bude venovaná predovšetkým rodinám s deťmi a zakončí ju interaktívna rozprávka zo zbierok Pavla Dobšinského s názvom Ďuro-Truľo“, uviedla výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Kapacita je obmedzená, preto je nutná rezervácia vopred prostredníctvom rezervačného systému na webovej stránke www.horehronie.sk alebo na tel. čísle +421 911 410 555 či e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

 

2022_07_06_TS_Spoznaj_Brezno_vecer_10
2022_07_06_TS_Spoznaj_Brezno_vecer_2
2022_07_06_TS_Spoznaj_Brezno_vecer_3
2022_07_06_TS_Spoznaj_Brezno_vecer_5
2022_07_06_TS_Spoznaj_Brezno_vecer_6
2022_07_06_TS_Spoznaj_Brezno_vecer_7
2022_07_06_TS_Spoznaj_Brezno_vecer_8
2022_07_06_TS_Spoznaj_Brezno_vecer_9