Pohyb v prírode je i po novom roku napriek aktuálnym pandemickým opatreniam na Horehroní umožnený. K dispozícii je niekoľko zaujímavých príležitostí na trávenie voľného času bezpečne, na vzduchu, pre individuálnych návštevníkov či malé skupiny.

Lyžiarske strediská museli prevádzku vlekov pozastaviť, avšak svoje brány niektoré z nich ponechali otvorené naďalej. Lyžiarske stredisko Jasná pozýva na svoje upravené zjazdovky skialpinistov za dobrovoľný príspevok. Na sánky alebo skialp výlet sa za poplatok dostanete cez turniket v lyžiarskom stredisku Mýto ski & bike centrum. Platba je možná iba kartou. V lyžiarskom stredisku SKI Telgárt taktiež ponechali zjazdovku otvorenú pre skialpinistov a sánkarov. Dobrú kávu návštevníkom servírujú cez okienko v Depo Café, cez víkendy je otvorená i Koliba pod Kráľovou hoľou priamo v stredisku.


Stredisko v Telgárte okrem toho upravuje pre svojich návštevníkov dve bežecké trate. Prvý okruh sa nachádza za apartmánmi, ďalší na lúke pod obľúbeným fotogenickým Chmarošským viaduktom. Bežeckým lyžovaním sa žije i v Šumiaci, kde majitelia stánku Maškrtky u Katky upravujú trať vedúcu k čarovnej Chamkovej stodole, ktorá sa na jeseň zachránila vďaka verejnej zbierke. Trať začína na konci ulice Dolina v Šumiaci a pokračuje v prípade vhodných snehových podmienok až do Telgártu. Na tomto mieste funguje i kvalitná požičovňa E-biky pod Kráľovou hoľou, ktorá v zime ponúka jazdu na fat e-biku. Jazda zasneženou krajinou na masívnych bicykloch s elektrickým pohonom je netradičným adrenalínovým zážitkom v našom regióne. Na snehu cyklistov udržia mohutné kolesá so širokými plášťami so špeciálnymi hrotmi.


Obľúbeným bežeckým areálom je i oblasť Pohanské (horský prechod Vagnár), kde pre návštevníkov upravujú až 16 kilometrov trás na piatich okruhoch rôznej obtiažnosti. Počas bežkovania sa môžete občerstviť vo výdajných okienkach v Stodole Pohanské, kde Vás privítajú počas víkendov, alebo na Dedečkovej chate počas celého týždňa, kam vás zavedie najdlhší a najnáročnejší bežecký okruh. Novinkou tejto sezóny je novo sprístupnená tzv. Mýtňanská bežecká trať. Touto jedinečnou, približne 10 km dlhou traťou strednej náročnosti, sa podarilo prepojiť dve obľúbené destinácie na bežecké lyžovanie na Pohanskom so sieťou tratí pod Beňuškou. Trasa sa napája na Veľký čučoriedkový okruh okolo Beňušky či Jarabskú trasu, ktorou sa pohodlne dostanete do obce Jarabá resp. na Čertovicu. Bežeckú výstroj je možné si zapožičať v športovom obchode v neďalekej Bystrej alebo na Čertovici.

O úpravu bežeckých tratí v našom regióne sa aj v tejto neľahkej situácii starajú rôzne občianske združenia, kluby či lyžiarske strediská, a týmto Vás prosíme o ich podporu formou uvedených príspevkov, ktoré tak môžu zachrániť ich existenciu.

Aktuálne podmienky a možnosti zimných športov nájdete na www.turistika.horehronie.skwww.outdooractive.com a na facebook stránkach Horehronie - oficiálna stránka regiónu a Za horami, za dolami. Námety na novinky a možnosti trávenia pandemických chvíľ v prírode nám môžete posielať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Zároveň nadšencom zimných športov prajeme krásne zážitky, o ktoré sa môžu podeliť s nami označením na instagrame @visithorehronie a #horehronie.

Všetkým športovcom v našom regióne na záver odporúčame, aby vonkajšie športové aktivity vykonávali s ohľadom na aktuálne pandemické opatrenia v rámci svojho okresu, dodržiavali potrebný odstup, nezabúdali na rúška a dezinfekciu rúk.

1
2
3
4