Organizovanie stretnutí s ubytovateľmi a subjektmi pôsobiacimi v cestovnom ruchu na Horehroní je už tradíciou OOCR REGIÓN HOREHRONIE, na ktorú opäť nadviazala tento utorok, 29. októbra 2019. Stretnutie sprevádzalo zaujímavé predstavenie kultúrnych inštitúcií v Banskobystrickom samosprávnom kraji, zhodnotenie aktivít letnej sezóny a hlavným bodom bolo predstavenie podujatí a noviniek zimnej sezóny 2019/2020.

Zimná sezóna klope na dvere. Organizovanie stretnutí s ubytovateľmi a subjektmi pôsobiacimi v cestovnom ruchu na Horehroní je už tradíciou OOCR REGIÓN HOREHRONIE, na ktorú opäť nadviazala tento utorok, 29. októbra 2019. Stretnutie sprevádzalo zaujímavé predstavenie kultúrnych inštitúcií v Banskobystrickom samosprávnom kraji, zhodnotenie aktivít letnej sezóny a hlavným bodom bolo predstavenie podujatí a noviniek zimnej sezóny 2019/2020.

Úvodný blok stretnutia patril Mgr. Márii Šajgalíkovej, z oddelenia kultúry BBSK, ktorá účastníkom predstavila novinku - Digitálneho sprievodcu kultúrnymi službami. V rámci nej sa počas stretnutia zážitkovým vnorením do svojej činnosti predstavili ukážkami exponátov, kurzov, podujatí a divadelného umenia Horehronské múzeum v Brezne, Stredoslovenské osvetové stredisko a Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici. V rámci zhodnotenia letnej sezóny priblížila OOCR REGIÓN HOREHRONIE účastníkom pestrú paletu realizovaných aktivít a úspešných produktov, akými bol Astrovlak, Horehronský expres, Horehronské cyklodreziny či nová expozícia Kelti na Horehroní a Prdimuchovej izby, ktoré boli zriadené v tomto roku. Nahliadli sme aj na činnosť TIC HOREHRONIE v obci Bystrá, nový E-bike showroom v Brezne, výsledky propagácie aj značku kvality regionálny produkt Horehronie a jej držiteľov.


V časti venovanej pripravovanej zimnej sezóny sa predstavila PhDr. Michaela Ťažká Ološtiaková s novinkami a kalendárom podujatí MÝTO SKI & BIKE CENTRA v Mýte pod Ďumbierom. Hostia sa zároveň oboznámili s kalendárom zimných podujatí v celom regióne, prevádzkou skibusu, aktualitami a adventom v TIC HOREHRONIE a zmenami, ktorými prešlo TIC Brezno. Záver patril zhrnutiu systému Horehronie card a ponuke organizovaných výletov, ktoré ponúka OOCR REGIÓN HOREHRONIE a regionálna cestovná kancelária STEY SLOVAKIA. Na záver sa všetci prítomní od Ing. Ondreja Potkányho z odboru investícií, životného prostredia a stavebného poriadku mesta Brezno dozvedeli bližšie informácie o projekte INTERREG YOUMOBIL, v rámci ktorého sa plánuje realizovať rekonštrukcia železničnej stanice Brezno - mesto. Čerešničkou za príjemným stretnutím bola možnosť ochutnať jeden z regionálnych produktov Horehronie, jahodové jogurtové mlieko z Breznianskej mliekarne.

stretnutie_ubytovatelov__1
stretnutie_ubytovatelov__2
stretnutie_ubytovatelov__3
stretnutie_ubytovatelov__5