(Krupová, 13. 12. 2017) – Horehronie, región plný možností, športových aktivít a zábavy. Príďte si užiť vianočnú lyžovačku do Jasnej a oslávte tie najkrajšie prvé narodeniny lanovky v Krupovej v sobotu 23. decembra 2017.

 

Na južnej strane Chopku bude zábava v plnom prúde v apres ski aj s DJom Kerom, tanečné vystúpenie zumba kids, zaspieva mladý talent Martin Vetrák a bude sa krájať najväčšia snehová torta na Slovensku. Zábavný moderátor Marek Poliak Vás prevedie narodeninovou party aj s množstvom súťaží a odovzdá výhercom skvelé ceny. Detičky poteší maľovanie na tvár. Doprava zabezpečená skibusmi z Brezna a Banskej Bystrice.

Lyžovačka na južnej strane Chopku dostala pred rokom nový, modernejší rozmer. „Presne pred rokom 23.12.2016 sme pokrstili novú 15 miestnu kabínovú lanovku, vďaka ktorej v úseku lokality Krupová – Srdiečko - Kosoderevina, si lyžiari môžu užiť komfortnú jazdu na Chopok“, povedal prevádzkový riaditeľ LD Chopok juh, Ivan Temniak.

Kopec zábavy a bohatý sprievodný program čaká všetkých návštevníkov strediska v podobe party na snehu pri apres ski s DJom Kerom a s jeho repertoárom tých najväčších vianočných hitov, ktoré vyčaria pohodovú atmosféru aj na lyžiarskych svahoch. Zumba KIDS na snehu zahreje nie len deti ale aj dospelých, maľovanie na tvár poteší všetky odvážne ratolesti.

Celým narodeninovým dňom bude sprevádzať moderátor Marek Poliak s množstvom súťaží za skvelé ceny. Narodeninovú pieseň zaspievame všetci spoločne pod taktovkou mladého, talentovaného speváka Martina Vetráka, ktorého si určite budete pamätať z Československo má talent 2016.

Vďaka spolupráci s Fakultou výtvarných umení, Katedrou sochárstva bude darček pre prvé narodeniny lanovky naozajstný unikát na Slovensku. Najväčšia snehová torta priamo na svahu môže vyrásť iba v Jasnej. Najmenej päť metrov vysoká torta zo snehu bude hlavným bodom programu spolu so sladkým prekvapením pre návštevníkov strediska.

Pre návštevníkov z Banskej Bystrice a okolitých obcí sme zabezpečili dopravu s Horehronie Region Card, Kartou Horehronca alebo s Gopassom zadarmo. Rovnako autobus je pripravený aj pre obyvateľov Brezna a všetkých návštevníkov regiónu, podľa platného grafikonu, povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Nízke Tatry Juh.