Zosumarizovali sme pre vás najčastejšie otázky týkajúce sa regionálnej zľavovej karty Horehornie Card, ktorá vám prináša množstvo výhod, no najmä šetrí životné prostredie i vaše peňaženky.

Čo je Horehronie Card

Regionálna zľavová karta pre región Horehronie. Držiteľ karty získava vďaka karte množstvo výhod a zliav v regióne (bezplatná doprava skibusom, bežkobusom, tourbusom, zľava 10 % - 15 % na celodenný skipass vo vybraných lyžiarskych strediskách, zľava 15 % - 10 % na vstup do vybraných wellness centier, zľava 10 % na konzumáciu vo vybraných gastro prevádzkach či 10 % na atrakcie a množstvo iných zliav). Kúpou karty držiteľ podporuje rozvoj cestovného ruchu v regióne Horehronie.  

Aké zľavy sú v rámci Horehronie Card

Aktuálny zoznam zliav nájdete vždy na stránke www.card.horehronie.sk v časti „zľavy“.

Aká je cena Horehronie Card

Kartu je možné zakúpiť zvýhodnene za 3,00 eura vo vybraných členských ubytovacích zariadeniach OOCR REGIÓN HOREHRONIE a Klastra Horehronie a v infocentrách: Infocentrum vo Zvonici (Nám. gen. M. R. Štefánika, Brezno), TIC Horehronie v Bystrej, TIC Dolné Horehronie v Brusne. (Zoznam predajných miest nájdete na webe www.card.horehronie.sk.Kartu je možné zakúpiť aj online na webe www.card.horehronie.sk za 5,00 eur.

Prečo sú rozdielne ceny

Regionálnu zľavovú kartu je možné zakúpiť zvýhodnene len v legálnych partnerských ubytovacích zariadeniach. Cena za online predaj je vyššia vyplývajúc od poplatkov spojených s online predajom a taktiež snahe vyhnúť sa nelegálnemu ubytovaniu a podpore len legálnych ubytovacích zariadení, ktoré sú zapojené do systému platenia dane z ubytovania, čím podporujú rozvoj a aktivity cestovného ruchu v regióne. 

Platnosť Horehronie Card

Platnosť je 365 dní od zakúpenia.

Forma karty a preukázanie sa

Horehronie Card je vystavená na meno a je neprenosná, každý kto chce využiť akúkoľvek zľavu a dovŕšil vek 6 rokov musí mať kartu vystavenú na svoje meno a musí ju vedieť pri uplatnení zľavy predložiť – buď online formou (pdf, jpg súbor) uložený v mobilnom telefóne prípade vytlačená papierová forma karty.

Aké údaje sú potrebné pre vystavenie Horehronie Card

Platná e-mailová adresa, na ktorú bude karta zaslaná, meno a priezvisko držiteľa.

Ako sa využije výťažok z predaja Horehronie Card

Regionálna zľavová karta slúži aj ako prostriedok na podporu atraktivít v cestovnom ruchu na Horehroní. Prioritne sa podporujú neziskové aktivity. Výťažok z predaja karty v roku 2022 bude použití na rozvoj aktivít v NKP Vodný Mlyn s náhonom u Čipkov v Predajnej a na Ajax farme v Mýte pod Ďumbierom.

Vlastním / prevádzkujem ubytovacie zariadenia a svojím hosťom chcem ponúkať Horehronie Card zvýhodnene, aké podmienky musím splniť?

Predaj regionálnej zľavovej karty Horehronie Card je benefitom len pre členské zariadenia OOCR REGIÓN HOREHRONIE a Klastra Horehronie. Hlavnou podmienkou pre predaj je platné členstvo. Predaj karty je umožnený v predajnom systéme www.card.horehronie.sk v rámci vytvoreného predajného konta a na základe zmluvy o spolupráci. Kvartálne OOCR REGIÓN HOREHRONIE vystavuje predajcom faktúry za predané karty podľa štatistík predaja z predajného systému. Všetky informácie ohľadne predaja karty sú taktiež uvedené vo VOP na stránke www.card.horehronie.sk v časti „ceny a podmienky“