Letná sezóna na Horehroní už odštartovala a spolu s ňou aj množstvo podujatí či noviniek, ktoré zaručene oslovia každého návštevníka v obľúbenej dovolenkovej destinácii – v raji Nízkych Tatier.

 Astrovlakom za hviezdnym divadlom

Počas letných prázdnin sa opätovne uskutoční výnimočný zážitok, ktorý spája výlet historickou Čiernohronskou železničkou, naprieč tajuplnou prírodou zahalenou pod rúškom noci, s predstavením na nočnej oblohe. Hviezde divadlo bude možné pozorovať za pomoci profesionálnych ďalekohľadov, čomu predchádza astronomický výklad. Zážitok sa bude konať v troch termínoch, a to 7., 14. a 28. júla. Pre ubytovaných hostí bude zabezpečená bezplatná doprava Tourbusom priamo z ubytovacích zariadení podľa platného grafikonu.

Destilátbusom za jedinečnými chuťami regionálnych Saber destilátov

Každý druhý piatok, počas letných mesiacov júl a august, sa môžete tešiť na nezabudnuteľnú jazdu Destilátbusom priamo z ubytovacích zariadení, za krásami nízkotatranskej panorámy nad Breznom, no hlavne za jedinečnými chuťami zo Saber Distillery. Pre účastníkov je pripravený zaujímavý program, ktorý bude pozostávať z odborného výkladu k degustovaným destilátom, zo samotnej ochutnávky až deviatich druhov destilátov spolu s možnosťou ich nákupu so zľavou, ako aj voľná zábava.

Kultúrne leto mesta Brezno v znamení zábavy a poznávania

Naše mesto si na toto leto pripravilo naozaj bohatý program, počnúc komentovanými prehliadkami, prostredníctvom ktorých turisti  navštívia najzaujímavejšie miesta, akými sú Meštiansky dom č. 13, mestský park, židovská synagóga, evanjelický kostol s možnosťou výstupu na zvonicu a na záver historické námestie, kde každý účastník dostane malú pozornosť v podobe darčeka. Opisované prehliadky sa uskutočnia každý štvrtok o 14:00 hodine, pričom rezervácia je nutná do štvrtku 12:00 hod. na www.horehronie.sk alebo osobne v TIC Brezno, prípadne e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

TIC Brezno bude počas celých letných prázdnin otvorené každý pracovný deň od 8:00 do 17:00 a v sobotu od 9:00 do 16:00, pričom nedele bude zatvorené. Kto z vás nestihne osobne nakúpiť lokálne suveníry a darčeky počas svojej dovolenky, môžete tak spraviť aj online cez www.eshop.horehronie.sk.

Najväčšími podujatiami Breznianskeho kultúrneho leta bude Hugáň fest so súťažou o hugánsku varešku, ktorý sa bude konať 24. júla. V rovnaký deň je pre obľúbencov horúceho tmavého nápoja pripravená Kaviareň pod mestskou vežou so speváckymimi a tanečnými vystúpeniami. Dňa 7. augusta sa na námestí uskutoční ochutnávka vína z Breznianskeho rínka a vo večerných hodinách obľúbená Twentyfive expres party. Okrem iného sa môžete tešiť na letné kino, jogu v parku, divadielko pre najmenších i detskú športiádu. Leto tradične zakončia Stredoveké Bomburove slávnosti predposledný augustový víkend, teda 20. – 21. august.

Upírska svetlá noc

Pre návštevníkov každej vekovej kategórie je dňa 13. augusta pripravená Upírska svetlá noc plná sprievodných aktivít akými je maľovanie na tvár, súťaž, herecké i hudobné vystúpenia, escape room v pamätnej izbe plnej strašidelných nástrah a úloh, a nakoniec spoločný pochod strašidelným chodníkom upíra Prdimuchu zakončený upírskou diskotékou.

Zážitkovými vlakmi po najkrajších tratiach Slovenska

Túto letnú sezónu sa môžu všetci priaznivci vlakovej dopravy opätovne tešiť na Horehronský expres, premávajúci z Brezna cez Červenú skalu po Dedinky, a rovnako aj na Zbojnícky expres, vypravený z Brezna cez Sedlo Zbojská do Tisovca, ktorý mal minulú sezónu svoje premiérové jazdy. Pre Horehronský expres sú vymedzené štyri termíny, a to 23. a 31. júl a 6. a 28. august. Zbojnícky expres bude hostiť svojich cestujúcich 24. júla a 7. a 21. augusta. Okrem historickej jazdy čaká na všetkých návštevníkov priamo vo vlaku aj nezabudnuteľný programom. Neopísateľným zážitkom je aj jazda Parnou zubačkou na ceste z Tisovca na Zbojskú, ktorou sa môžete, 31. júla, 28. augusta a 11. septembra, vrátiť v čase a obdivovať tento unikátny skvost prekonávajúc horský hrebeň vo výške 725 m. n. m. 

Nostalgické sprevádzanie po Coburgovskej železnej ceste

Pre milovníkov histórie je pripravené komentované sprevádzanie po Coburgovskej železnej ceste, zamerané na odborný výklad o histórii, cestovnom ruchu a architektúre. Rod Coburgovcov a jeho pôsobenie v Pohorelskej Maši je späté s najvýznamnejším centrom  železiarskeho podnikania v 18. až 20. storočí v strednej Európe, a v dňoch 9. júla a 13. augusta sa jeho história opäť preberá k životu, čomu sa naozaj veľmi tešíme.

Unikátna jazda Hrončianskou dolinou na horehronských cyklodrezinách

Otvorením hlavnej letnej sezóny na Čiernohronskej železničke bude možné, od 1. júla do 1. septembra 2021, si zašliapať na našich ,,bicykloch na koľajniciach“ len na trase Hronec – Šanské a späť, čím sa prechádza na letný prevádzkový poriadok, v dôsledku čoho bude všetkých 14 cyklodrezín presunutých z depa Čierny Balog, do hlavného depa Hronec. Ku každej cyklodrezine návštevníci bezplatne obdržia Horehronie Card spolu s 10 % zľavou na jedinečnú jazdu úzkorozchodnou železničkou na trase Šanské – Čierny Balog a späť. Veľkou novinkou, ktorú sme si pre túto letnú sezónu pre návštevníkov prichystali, sú piknikové koše s dekami, ktoré tvoria súčasť drezín, ako aj možnosť zapožičania si športových potrieb na voľnočasové aktivity počas celodenného výletu. Rovnako je k dispozícii možnosť doobjednania si piknikového balíčka s regionálnymi produktmi v hodnote 15 eur, obsahom ktorého je regionálne pečivo, syry, remeselné pivo alebo ríbezľové víno i darčekové predmety z Horehronia.

2021_07_02_TS_letn_sezna_1
2021_07_02_TS_letn_sezna_2
2021_07_02_TS_letn_sezna_3
2021_07_02_TS_letn_sezna_4
2021_07_02_TS_letn_sezna_5
2021_07_02_TS_letn_sezna_6
2021_07_02_TS_letn_sezna_7
2021_07_02_TS_letn_sezna_8