Tradičné veľkonočné zvykoslovia odštartovali v nedeľu na breznianskom námestí. Spevom i tancom a následným hodením zapálenej Moreny do Hrona,sme sa v Brezne každoročne rozlúčili so zimou a privítali jar.O bohatý program sa už obvykle postaral Detský folklórny súbor Šťastné detstvo z Brezna.

Tento rok avšak oslavy jari nezostali len pri tradičnom programe. Po prvýkrát sa v meste Brezne odhalila aj jedinečná veľkonočná výzdoba, ktorej iniciátorom bolo vedenie mesta. Námestie zdobí hneď niekoľko unikátnych ozdôb, a to 10 obrovských drevených vajíčok a jeden veľký z dreva zhotovený veľkonočný zajac. Nebola to však ale len práca umelcov. Do vyrábania výzdoby sa zapojili aj školy - Základná umelecká škola, ZŠ a MŠ Pionierska 2, ZŠ a MŠ Karola Rapoša, ZŠ a MŠ MPČĽ 35 a Centrum voľného času. Každá škola vyzdobila dve drevené veľkonočné vajíčka.  povedal primátor mesta Tomáš Abel.

Morena nie je jediným podujatím svojho druhu a tak Veľká noc v Brezne bude pokračovať aj pripravovanou výstavou s veľkonočnou tematikou v mestskom dome kultúry. Momentálne si návštevníci ale aj domáci Brezňania môžu zakúpiť kraslice a rôzne iné výzdoby v Horehronskom múzeu (Meštiansky dom č. 13) na predajnej výstave „Sviatky jari“. Oslavy vítania jari na Horehroní vyvrcholia podujatím Veľkonočné radosti v Mýte pod Ďumbierom. Podujatie sa bude konať 21. apríla 2019 od trinástej hodiny. Podujatím vás budú sprevádzať folklórne súbory a tanečné zoskupenia z regiónu a pre najmenších bude pripravený rozprávkový les.

Kontaktná osoba: 

Miroslava Švantnerová,

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

0911 410 555