Mlyn s náhonom - Národná kultúrna pamiatka

Vodný mlyn s náhonom

Národná kultúrna pamiatka

Mlyn v Predajnej je jednoduchá účelová neskorobaroková stavba s prístavbou z 19. storočia, ktorá bola súčasťou zástavby rozsiahlejšieho komplexu s náhonom, domom mlynára a hospodárskymi budovami. Jeho počiatky siahajú až do 18. storočia.

Vodný mlyn s náhonom sa nachádza v obci Predajná na ulici Bečov v dome č.110 a majiteľom je Ondrej Čipka. Je súčasťou historickej zástavby obce, zachovaná vo svojej hmote, pôdoryse a členení s konštrukciami, vykazujúcimi vysokú mieru autenticity. 

Expozíciu dopĺňajú ceduľky s názvami strojov a QR kódy, po naskenovaní ktorých si návštevníci budú môcť nielen prečítať textový popis, ale aj vypočuť audio nahrávku v slovenskej, anglickej alebo nemeckej mutácii. Tá návštevníkov prevedie neľahkým životom mlynára a jeho rodiny.

Zámerom tohto projektu je zviditeľnenie a zároveň sprístupnenie samotného objektu širokej verejnosti, a to cez individuálne prehliadky, ako aj cez organizované fakultatívne výlety.

 

Cenník:

  • dospelá osoba 3 €
  • dieťa 2 €

Kapacita je obmedzená na max. 10 osôb na jeden časový vstup.

Nutná rezervácia min. 24 hod. vopred na tel. č. +421 944 099 507 / e mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Platba je možná len v hotovosti na mieste.