Mesto Brezno sa stane, v termíne od 16. mája do 1. júna 2024, dejiskom šampionátu v športovej disciplíne zvanej kolky. Samotné súťažné kolá Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta v kolkoch sa odohrajú v Aréne Brezno.

Región Horehronie, s jeho pomyselnou vstupnou bránou, mestom Brezno, bude opäť hostiť športovcov na medzinárodnej až svetovej úrovni. Tentokrát však pôjde o menej tradičnú športovú disciplínu - kolky. Organizátorom tohto športového podujatia je Slovenský kolkársky zväz, ktorý už má s podobným podujatím bohaté skúsenosti. V roku 2007 totiž organizoval podobné majstrovstvá v Košiciach v Steel Aréne. Majstrovstvá sa každoročne uskutočňujú v inej hostiteľskej krajine, a tak po 17 rokoch pripadla táto udalosť opäť Slovensku, čomu sa veľmi tešíme. 

Na pripravovanom podujatí sa predpokladá účasť športovcov až zo 17 krajín sveta, pričom odhadovaná účasť je celkovo 640 hráčov a členov delegácií. Samotné majstrovstvá sú rozdelené do troch kategórií - Majstrovstá Európy, Majstrovstvá sveta  juniorov a Majstrovstvá sveta dospelých. Každá kategória bude slávnostná zahájená otváracím ceremoniálom a uakončená ocenením a záverečným ceremoniálom. 

O MS v Brezne je zo strany hráčov a kolkárskej verejnosti obrovský záujem. Z toho dôvodu organizátori predpokladajú vysokú účasť, a to nie len zo strany slovenských kolkárov a fanúšikov z jednotlivých klubov, ale aj z blízkeho zahraničia. Počas odohrávania sa šampionátu bude v Aréne Brezno zriadený FAN-SHOP, kde si budú mocť návštevníci zakúpiť rôzne upomienkové predmety či suveníry s kolkárskou tematikou. 

Aktuálne informácie k programu a výsledkom nájdete na wmbrezno2024.sk

 

MS_kolky_1
MS_kolky_2
MS_kolky_3
MS_kolky_4
MS_kolky_5
MS_kolky_6
MS_kolky_7
MS_kolky_8