(29.11.2019 HOREHRONIE). Zimná sezóna opäť otvára svoje brány a Horehronie si aj tento rok pre všetkých pripravilo pestrý program na celú sezónu. Návštevníci a domáci sa môžu tešiť na bohatý program a novinky v lyžiarskych strediskách. Športovcov opäť privítame v národnom biatlonovom areáli v Osrblí ale taktiež na medzinárodných krnačkových pretekoch na Chopku.

Lyžiarsku sezónu sme odpálili vo veľkom štýle

Tohtoročnú zimnú sezónu sme spolu s regiónom Liptov otvorili netradičným hokejovým derby na najvyššie položenom ľadovom ihrisku na Chopku. Na najvyššom lyžiarskom bode v Nízkych Tatrách sme spoločne odpálili puk do novej úspešnej sezóny. Kňazi pokrstili zjazdovky a lyžiarskej sezóny zapriali veľa snehu a dlhu zimu. „Dúfame, že bohatá snehová nádielka už čoskoro dorazí aj do nižšie položených lyžiarskych stredísk a pre všetkých nadšencov lyžovania a snowboardingu už čoskoro otvoríme aj ďalšie kilometre kvalitne upravovaných zjazdoviek. Pre všetkých návštevníkov bude počas celej zimy v regióne bohatý program či už na svahoch ale aj mimo nich“ uviedol Ing. Ľuboš Ďurinďák, predseda predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Advent v meste

Bohatý vianočný program čaká na všetkých aj priamo na námestí v meste Brezno. Adventné trhy, teplý vianočný punč a bohatý sprievodný program. „Novinkou tejto zimy bude obrovský snehový labyrint na rozlohe viac ako 600 metrov štvorcových priamo na námestí v centre mesta“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Silvestrovská lyžovačka a zábava nielen na svahoch

Silvestrovský týždeň odštartujeme 26. decembra podujatím Krojovka na svahu v lyžiarskom stredisku Mýto Ski & Bike. Tradičné kroje na svahu, muzika gurmánske špeciality i legendárne buchty aj toto všetko bude pre Vás pripravené na druhý sviatok vianočný. 

Horehronské remeselné trhy v obci Bystrá budú pre všetkých návštevníkov pripravené v piatok 27. decembra. Parádnu atmosféru odpáli kapela Starmania s najznámejšími česko-slovenskými a svetovými hitmi. Regionálne výrobky a produkty, kultúrny program či teplý punč si budú môcť vychutnať v amfiteátri ZUNA.

Bubnová show a saxofonista odštartujú skvelú zábavu na zjazdovkách v lyžiarskom stredisku Ski Tále v nedeľu 29. decembra počas podujatia Happy Ski Tále Day. Okrem nadupaného programu sa môžu lyžiari tešiť aj na mini disco, animátorov či grilované pochúťky.

Biatlonové talenty opäť v Osrblí

Počas druhého januárového víkendu budete môcť prísť povzbudiť biatlonové talenty do medzinárodného biatlonového areálu v Osrblí. Počas dvoch pretekových dní – piatok a nedeľu sa Vám predstavia muži a ženy vo vytrvalostných a stíhacích pretekoch. Pre fanúšikov bude pripravené fan zóna s množstvom zábavných aktivít a trenažérom biatlonu s laserovou strelnicou.

Tradície medzinárodného charakteru

Na južnej strane Jasnej sa aj počas tejto zimy môžete tešiť na tradície počas Medzinárodných krnačkových pretekov, ktoré sa uskutočnia v sobotu 29. februára. Okrem pretekov na tradičných krnačkách diváci uvidia mimoriadne jazdy v krojoch, netradičný program či domáce delikatesy priamo od zbojníkov zo Salaša Zbojská. Aj tento rok podujatie v piatok večer otvorí exhibičná jazda z rampy priamo pod mestskou zvonicou na námestí v Brezne v sprievode bubeníkov a folklórnych tónov.

Zimným astrovlakom za hviezdami

Nielen počas leta ale aj zimy čaká turistov jedinečné dobrodružstvo spojené s nočnou jazdou legendárnou Čiernohronskou železničkou a pozorovaním hviezd v Lesníckom skanzene v Čiernom Balogu. Astronomická prednáška v útulnej horárni a pozorovanie hviezd s profesionálnymi ďalekohľadmi pod dozorom odborníkov. Jedinečné divadlo nočnej oblohy môžete zažiť počas jarných prázdnin 20. a 27. februára.

Bezpečne, ekologicky a zadarmo

„Aj túto zimu bude pre všetkých držiteľov Horehronie Card premávať skibus zadarmo. Jednoducho a pohodlne sa dostanete priamo z ubytovacieho strediska na lyžiarske svahy či bežkárske trate – Pohanské a Tále“ uviedla Mgr. Kristína Šajgalíková, marketingová manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Na bežkách popod Kráľovú hoľu

Pod Kráľovou hoľou na návštevníkov čaká sieť zaujímavých bežkárskych trás. Upravovať sa bude existujúca cyklotrasa prepájajúca obce Šumiac a Telgárt. Milovníci krásnych výhľadov budú môcť podniknúť túru i k legendárnej Chamkovej stodole. K dispozícii sú i kratšie bežkárske okruhy v lyžiarskom stredisku Ski Telgárt a priamo pod magickým Chmarošským viaduktom.

Fotogaléria z otvorenie zimnej sezóny:

Otvorenie_zimy_2019_1
Otvorenie_zimy_2019_2
Otvorenie_zimy_2019_3
Otvorenie_zimy_2019_4
Otvorenie_zimy_2019_5
Otvorenie_zimy_2019_6
Otvorenie_zimy_2019_7
Otvorenie_zimy_2019_8