Kúpele Brusno

Kúpele Brusno

Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského rudohoria na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo v nadmorskej výške 424 m. n. m.

Najväčšou pýchou našich kúpeľov je čistý vzduch, nerušené ticho a krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užite chvíle pokoja a oddychu.

Kúpele Brusno sa špecializujú na liečbu:

  • obehového ústrojenstva,
  • tráviaceho ústrojenstva,
  • onkologické choroby,
  • chorôb poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou,
  • choroby obličiek a močových ciest,
  • chorôb z povolania.

Kúpeľný hotel Poľana****

Kúpeľný hotel Poľana****

Ubytovacie a stravovacie služby, ako aj liečebné procedúry sú komplexne poskytované v modernizovanom Kúpeľnom hoteli Poľana ⃰  ⃰  ⃰  ⃰ Kúpeľní hostia tak nájdu všetko pod jednou strechou. 

Hotel disponuje 42 jednolôžkovými izbami s prístelkou, 79 dvojlôžkovými izbami, 3 bezbariérovými izbami a 4 apartmánmi. Každá izba je vybavená balkónom s krásnym výhľadom na okolitú prírodu.

Stravovacie služby

Stravovanie kúpele Brusno

Stravovacie služby sa poskytujú v jedálni podávané formou bufetových stolov alebo výberom z 3 druhov jedál. Ponuka stravy je pestrá a vyvážená s ohľadom na rôzne typy diét. Podávajú sa jedlá domácej i zahraničnej kuchyne.

Pre ubytovaných hostí a verejnosť je momentálne sprístupnená terasa Lobby baru, kde je možná konzumácia nápojov, jedál a zákuskov. 

Prírodné liečivé pramene a kúpeľný park

Kúpeľný park Brusno

V kúpeľnom parku v Brusne má návštevník široké možnosti trávenia voľného času, ktoré sú predovšetkým spojené s rekreačnými pohybovými aktivitami. Nachádza sa tu množstvo chodníkov a trás, ktoré sú vhodné na pešiu turistiku, beh, či iné športové aktivity. Keďže sa v Kúpeľoch Brusno, okrem iného, liečia srdcovo-cievne ochorenia, pohyb je v tomto prípade najlepším liekom. 

Počas príjemných prechádzok sa môžete osviežiť priamo z prameňov liečivej vody. Najznámejší z nich je prameň Ondrej, ktorý sa  plní v plniarni Kúpeľov Brusno vo viacerých objemoch do fľašiek a následnej je expedovaný do maloobchodnej siete pod obchodným názvom Brusnianka, ktorá je okrém iného, ocenená aj regionálnou značkou kvality - Regionálny produkt Horehronie.

Kúpeľný dom Brusnianka***

Kúpeľný dom Brusnianka

Kúpele Brusno poskytujú možnosť ubytovania aj v novopostavenom Kúpeľnom dome Brusnianka ⃰  ⃰  ⃰ s vysokým štandardom hotelových služieb, vzdialených len 200 m od Kúpeľného hotela Poľana. Disponuke 167 lôžkami, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. 

Liečebné procedúry

Liečebné procedúry

Nechajte sa hýčkať rozmanitými procedúrami od vodoliečebných procedúr, cez masáže, terapie, telesnú výchovu a mnoho ďalších procedúr pre relaxáciu a zlepšeniu vášho celkového zdravotného stavu.

Rímske kúpele Caracalla Spa

Rímske kúpele Caracalla Spa

Unikátne Caracalla Spa navrhnuté s jedinečnou tématikou rímskych kúpeľov v modernom prevedení, sú súčasťou Kúpeľného hotela Poľana****. Caracalla Spa je úplne nový komplex spájajúci bazénový a saunový svet, ideálny pre relax a únik pred starosťami každodenného života.

Ďalšie v kategórií