Dňa 24. februára 2024 sa uskutoční už 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej v medzinárodných pretekoch na krňačkách. Južné svahy Chopku tak pokoria pretekári nie len zo Slovenska, ale aj zo susedného Česka či Poľska. Svoju účasť dokonca prisľúbili aj nemeckí krnohári.

Dovoľte, aby sme Vás informovali, že plánované podujatie Medzinárodné preteky na Krňačkách - 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej, ktoré sa mali konať už tento piatok (23. 2. 2024 o 17:00 hod. - Slávnostný otvárací ceremoniál na námestí v Brezne) a samotný pretek v sobotu dňa 24. 2. 2024 od 11:00 hod. v stredisku Jasná, Chopok - juh, sa z dôvodu nepriaznivých poveternostných a snehových podmienok neuskutoční.

 

Ľudové tradície našich predkov, chutné jedlo, energická hudba, tradičné kroje a pestrosť sprievodných aktivít sú zárukou veľkolepej zábavy, o ktorú v termíne 23. - 24. február 2024 nebude zaručene núdza! Totižto preteky na krňačkách sú v prvom rade zábavným i adrenalínovým zážitkom ako pre pretekárov, tak aj pre divákov. Nechajte sa zlákať týmto tradičným podujatím aj vy a strávte deň v krásnom horskom prostredí pri povzbudzovaní krňačkových nadšencov zo Slovenska, Česka, Poľska i Nemecka. Práve pre nich bude pripravená 2 500 metrov dlhá trať s prevýšením 400 metrov. Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľová zóna v lokalite Krupová. 

Toto podujatie, významné ako pre Jasnú i celý región, bude zahájené deň pred samotnými pretekmi, teda 23. februára 2024, a to otváracím ceremoniálom na breznianskom námestí. Okrem pozitývnych a povzbudivých slov, sa môžu nie len pretekári, ale aj diváci zúčastniť rôznych súťaží spätých priamo s tradíciami krnohárov a primárnym využitím krňačiek pri práci našich predkov - pri zvoze dreva, ako aj sena.

Celkovú atmosféru budú dotvárať hudobné, spevácke a tanečné vystúpenia na modernú i ľudovú nôtu.

Konkrétne počas otváracieho ceremoniálu na breznianskom námestí od 17:00 hod. vystúpia:

  • DFS Malá Kýčera
  • Mužská spevácka skupina Pohoreľskí chlopi
  • Ľudová hudba Kučeravý javor
  • Moderátorské slovo bude patriť Petre Juskovej

Počas samotných pretekov od 11:00 hod. sa môžete tešiť na:

  • Ľudovú hudbu Kučeravý javor
  • Bubnovú show BATIDA
  • Kapelu Kabát Revival
  • Mužskú spevácku skupinu Krnohári


Na preteky, ako aj z nich, sa môžete pohodlne, bezpečne a ekologicky dopraviť skibusom, a to z Brezna, cez Pohanské, Bystriansku dolinu až do Krupovej. Skibus bude k dispozícii zdarma, avšak len pre držiteľov regionálnej zľavovej karty Horehronie Card

 

Grafikon skibusu na stiahnutie:

 

 

Pre viac aktuálnych informácií nás neváhajte sledovať aj na našej facebookovej stránke: Horehronie - oficiálna stránka regiónu

 

UPOZORNENIE: Registrácia pretekárov sa uskutoční priamo na mieste, dňa 24. 2. 2024 od 8:30 do 11:30 hod.  pri nástupnej stanici v Krupovej.

 

PROPOZÍCIE: Krnačky Chopok -  5. Ročník o Veľkú cenu Jasnej (na stiahnutie):

PROPOSITIONENHornschlittenrennen Chopok - 5. Grand prix von Jasná (Dokument zum Herunterladen):

krnacky_chopok_2023_1
krnacky_chopok_2023_2
krnacky_chopok_2023_3
krnacky_chopok_2023_4
krnacky_chopok_2023_5
krnacky_chopok_2023_6
krnacky_chopok_2023_7
krnacky_chopok_2023_8