26. 04. 2019 HOREHRONIE. Aj vďaka Vašej pomoci môže byť príroda na Horehroní čistejšia. Po úspešnom jesennom upratovaní regiónu Horehronie pokračujeme s čistením v jarnej sezóne. Obľúbené oddychové zóny a turistické trasy oslobodíme od odpadkov počas Jarnej Gruntovačky, ktorá sa bude konať 26. – 27. apríla 2019.

„Poďme spolu zabojovať s odpadom a vyčistime horehronskú prírodu“ !

Čistenie turisticky vyhľadávaných lokalít regiónu Horehronie bude prebiehať v rámci podujatia Jarná Gruntovačka v Banskobystrickom kraji, ktoré pri príležitosti Dňa Zeme organizuje Rozvojová agentúra Banskobystrického kraja spolu s OOCR REGIÓN HOREHRONIE a ďalšími oblastnými organizáciami v kraji.

V piatok 26. apríla sme sa pustili do upratovania cyklochodníkov a peších trás na Dedečkovu chatu. Do upratovania sa zapojilo približne 100 študentov z breznianskych škôl: Gymnázium Jána Chalupku, Základná škola Pionierska 2 a SOŠ techniky a služieb. Do jarného upratovania sa zapojili a  svoje okolie vyčistili aj žiaci zo ZŠ v Jasení.

Piatkové jarné upratovanie bolo spojené aj s prednáškou študenta Technickej univerzity vo Zvolene, Jakuba Korytiaka ako správne separovať odpad a o dopadoch plastu na prírodu. Do upratovania sa zapojila aj Horská záchranná služba Nízke Tatry s technickým zabezpečením a odvozom vyzbieraného odpadu z Dedečkovej chaty.

„Počas jesenného upratovania na Dedečkovu chatu sme sa presvedčili, že táto lokalita je vyhľadávaným miestom milovníkov prírody, ale aj tých, ktorí si nevážia prírodné krásy a zanechávajú za sebou množstvo voľne pohodeného odpadu. Počas Jarnej Gruntovačky preto opäť vyčistíme tieto často navštevované trasy, spolu so študentmi a pedagógmi škôl z okresu Brezno. Účastníkov po čistení čakalo občerstvenie a sprievodný program zameraný na sviatok Deň Zeme,“ povedala výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Sobota, 27.04.2019 bude venovaná čisteniu oddychových oblastí v okolí metropoly Horehronia. „Gruntovanie“ viacerých lokalít v Brezne pripravujeme spolu s iniciatívou Upracme (si) Brezno a občianskym združením Horské spoločenstvo. Stretnutie všetkých dobrovoľníkov, ktorí by s nami radi zabojovali s odpadom bude v sobotu o 9:00 hod. na parkovisku pri Aréne Brezno.  

Pre všetkých, ktorí by radi prispeli ku čistejšiemu Horehroniu vo svojich obľúbených lokalitách sme si navyše pripravili gruntovaciu SÚŤAŽ, ktorá bude prebiehať počas celého víkendu.

„Záujemcovia sa do súťaže môžu zapojiť tým, že odfotia čistenú lokalitu na Horehroní pred a po vyčistení a fotku nám spolu s popisom pošlú na FB stránku Horehronie – oficiálna stránka regiónu. Vyžrebovaný výherca sa okrem dobrého pocitu z krajšieho prostredia bude môcť tešiť na relax v špičkovom Wellness centre Hotela Partizán **** ,“ priblížila podmienky súťaže Ing. Estera Potkány, destinačná koordinátorka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Viac informácii k Jarnej gruntovačke nájdete TU

Kontaktná osoba:

Bc. Zuzana Tesáková

Destinačná koordinátorka OOCR Región Horehronie

0948 874 652

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.