Expozícia Nostalgia¿

Ako sa žilo v časoch nie tak dávnych

 

Expozícia Nostalgia¿

Expozícia sa nachádza priamo v centre mesta, na Námestí gen. M. R. Štefánika v priestoroch brány č. 2, hneď vedľa Mestského úradu. Jej podnázov dopĺňa výstižný slogan z obdobia bývalého režimu: ,,Česť práci a robote pokoj". Objekt prináša aj pridanú hodnotu, ktorou je nostalgický pohľad do minulosti s edukačnými prvkami.

Expozičné priestory sú rozdelené do dvoch podlaží – prízemie a prvé poschodie. Prízemie expozície s názvom ,,Aj také bolo Brezno“ prináša informačno-edukačnú formu zážitku, a to cez rôzne artefakty, obrazy a panely, ktoré u vás vyvolajú akúsi spomienku na socialistickú dobu.

Najväčším lákadlom Nostalgie¿ je zaručene dobovo zariadený byt na prvom poschodí, dotvorený doplnkami, ktoré sú typické pre dobu zo 70-tych až 80-tych rokov minulého storočia. Neoddeliteľnou súčasťou je kuchynská linka s historickými spotrebičmi a predmetmi dennej spotreby, rohová sedacia súprava, nábytková zostava s porcelánovým a skleným inventárom, čalúnená pohovka so sedadlami a konferenčným stolíkom, ako aj zázemie detskej izby s hračkami.

 

Interaktívna hra

Samotnú prehliadku jednotlivých výstavných exponátov si môžete zatraktívniť aj vďaka interaktívnej hre ,,Ako sa žilo v časoch nie tak dávnych“, súčasťou ktorej je hrací plán s úlohami, ktoré sa odohrávajú v dobovo zariadenom byte. K správnemu vyriešeniu vás budú nabádať rôzne indície, ktoré vás prevedú priestorom bytu a pomôžu vám vylúštiť hru, za čo získate aj nostalgickú odmenu. 

 

Bistro pri MNV

Spríjemnite si prehliadku expozície posedením v miestom Bistre pri MNV s ponukou retro nápojov, točenej zmrzliny či nostalgických koláčov. Vezmite svoje ratolesti na dvor tohto bistra a zahrajte si hry z detstva našich rodičov.

 

Otváracie hodiny:

Pondelok - utorok: ZATVORENÉ

Streda - piatok: 10:00 - 18:00

Sobota - nedeľa: 13:00 - 19:00 

 

Cenník:

Dospelá osoba / 2 eurá

Dieťa do 15 rokov, senior a ZŤP / 1 euro

Vstup s interaktívnou hrou / 3 eurá

*vstupné sa predáva v Bistre pri MNV