Chopok

Chopok 2024 m.n.m

Príďte si užiť čerstvý vzduch na hrebeň Nízkych Tatier. Na vrchole Chopku vo výške 2024 metrov nad morom sa pokocháte tými najkrajšími výhľadmi na Tatry a celé Horehronie.

Atrakcie

Atrakcie na chopku
MOUNTAIN KÁRY
Mountain káry sú zábavné a hlavne jednoduché na ovládanie. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie, od detí vo veku 12 rokov až po dôchodcov. Pri svojej jazde máte k dispozícii dve brzdy na regulovanie rýchlosti, čo vám zaručí jednoducho a bezpečne zdolávať zákruty a nástrahy trate. Jednoducho zábava pre každého.Jazdy na horských kárach sú rozdelené podľa rôznych druhov obtiažnosti.
MOUNTAIN KÁRY - KRUPOVÁ

    - štart z Kosodreviny na Krupovú
    - horská terénna trať dlhá 2600 m
    - jazda možná od 12 rokov. Pre deti do 15 rokov len v sprievode dospelej osoby
    - stredne náročná trať pre milovníkov hôr a adrenalínu

SKÁKACÍ HRAD
Pri údolnej stanici kabínkovej lanovky A5 Krupová - Kosodrevina poteší malých návštevníkov strediska Jasná Nízke Tatry skákací hrad. Detičky sa vyšantia a vyskáču dosýta na tejto obľúbenej detskej atrakcii. Atrakcia skákací hrad je k dispozícii grátis pre návštevníkov strediska Jasná Nízke Tatry. V blízkosti skákacieho hradu je situovaná aj socha dráčika, ktorá je súčasťou rodinnej hry Drakopark Chopok.

MÚZEUM LANOVKY VON ROLL
Bežnému návštevníkovi neviditeľný, no pamätníkom lanoviek vzácny poklad rozpráva príbeh o začiatkoch cestovného ruchu v Nízkych Tatrách. Oživiť myšlienku starej „Von Roll-ky“ - supermodernej švajčiarskej priekopníčky prepájajúcej severný a južný svah Chopku, dva regióny Liptova a Horehronia, vzišla od samotných zamestnancov obsluhy lanoviek. Dobovú lanovku s nástupnou stanicou z roku 1954-1957 si návštevníci južnej strany Chopku môžu pozrieť v lokalite Kosodrevina. Napriek historickému prachu či pokročilému veku starej „dámy“, vypovedajú priestory nástupnej stanice lanovky svedectvo o technických zázrakoch. Prepojenie dvoch významných regiónov bolo na tú dobu v Európe unikát.

Drak Demian

Atrakcie na chopku

Rodinná hra Drakopark Chopok, je zaručenou zábavou na čerstvom horskom vzduchu, pre veľkých aj malých. Stačí postupovať podľa mapy, ktorú nájdete v brožúrke Drakopark Chopok. Na začiatku riešenia úloh si  zvolíte ich náročnosť. Na svoje si tak prídu maličkí aj veľkí kamaráti draka Demiána a dobrodružstvo sa môže začať. Priateľský drak Demián sa už teší na svojich kamarátov, ktorí sa vydajú po jeho stopách. Na Južnej strane Chopku, na lanovke A5 Krupová - Kosodrevina, nájdete jedinečnú Drakoparkovskú gondolu, ktorou sa môžete voziť počas celého leta.

Gastronómia

Gastronómia
Aprés-Ski Bar KRUPOVÁ na južnej strane strediska Jasná Nízke Tatry vás privíta srdečnou atmosférou. Počas celého dňa skvelá hudba - nalaďte sa na celodennú párty práve tu. Alebo ukončite svoju návštevu Nízkych Tatier pri skvelej ponuke nápojov a chutného občerstvenia na slnečnej strane Chopka. 

ROTUNDA RESTAURANT
Vyhliadková reštaurácia s exkluzívnym 360 stupňovým panoramatickým výhľadom v nadmorskej výške 2004 m.n.m na vrchole Chopku s kapacitou 100 miest. Vyneste svoje chuťové poháriky k oblakom. Priamo na vrchole Chopku privíta všetkých vyznavačov horských športov reštaurácia Rotunda. Svojich návštevníkov poteší širokou ponukou jedál, ku ktorým vám ponúkne aj magický panoramatický výhľad na krásy Slovenska.

KOSODREVINA RESTAURANT
Neďaleko výstupnej stanice kabínkovej lanovky A5 Krupová - Kosodrevina sa môžete vyhrievať na slnečnej a priestrannej terase v srdci Nízkych Tatier. Restaurant Kosodrevina privíta a zasýti všetkých turistov strediska Jasná Nízke Tatry.  Okrem výdatných jedál vám Restaurant Kosodrevina ponúkne aj kúsok histórie. Vlekárová izba, ktorá je súčasťou reštaurácie, je mini múzeom venované lanovke a všetkým, ktorí milujú hory.

RESTAURANT HOTEL SRDIEČKO
Vychutnajte si uvoľnenú atmosféru s exkluzívnym výhľadom na Chopok v reštaurácii Horského Hotela Srdiečko pri neformálnom stretnutí, poobedňajšom čaji alebo priateľskom posedení pri káve či poháriku. Príjemnú atmosféru pri nádhernom krbe si môžu vychutnať milovníci kávy, dobrej hudby či sladkých pochúťok. Doprajte svojim chuťovým pohárikom potešenie. Vyberte si z ponuky domácich špecialít takmer ako od starej mamy.