Chalupa Slovenka

Chalupa Slovenka

V duchu tradičnej architektúry našich predkov

Celoročné ubytovanie v Čiernom Balogu v tradičnej vidieckej chalupe z r.1928 s celkovou kapacitou 12 lôžok. Chalupa poskytuje príjemnú atmosféru vidieka, atmosféru domova a prázdnin u starej mamy. Je zariadená v tradičnom ľudovom štýle, no svojím vybavením a zariadením poskytuje pohodlie pre súčasného moderného človeka. Čiernohronská železnica vozí návštevníkov do Lesníckeho skanzenu priamo popod okná chalupy, čím vytvára nezameniteľnú dovolenkovú atmosféru.

V celom objekte sú dve ubytovacie jednotky so samostatným vchodom rozložených na troch podlažiach. Chalupa aj stodola má zapojenie na optický internet. Parkovanie je dostupné v záhrade pre 4 autá.

Malý štúdiový apartmán

Chalupa Slovenka

Na prízemí sa nachádza malý štúdiový apartmán vkusne zariadený v ľudovom štýle. K využívaniu je jedna miestnosť s dvoma pevnými lôžkami, vybaveným kuchynským kútikom s chladničkou a rozťahovacím gaučom, kúpeľňou s WC a malou predsienkou.

Exteriér

wellness

Veľký mezonetový apartmán

Veľký mezonetový apartmán

Veľký mezonetový apartmán má spoločenskú časť na prvom podlaží a oddychovú časť v podkroví. Spoločenskú časť tvorí spoločenská miestnosť s veľkým stolom, krbom a TV, kompletne vybavená kuchyňa a WC. V podkroví chalupy sú štyri 2-lôžkové izby, 2 kúpeľne s WC a možnosťou pridať do izieb 2 prístelky alebo detskú postieľku. Pred vchodom do domu je drevený gánok – terasa, kde je príjemné posedenie pre odpočinok  či voňavú kávu.

K chalupe patrí aj stodola, kde na humne je pre hostí otvorené posedenie spojené s veľkým dvorom, na ktorom je ohnisko na verenie guľášu či grilovanie. V podkroví sú spoločenské priestory na variabilné využitie – môžu sa tam konať školenia, workshopy, cvičenia, rodinné oslavy, či wellness s masážou a infrasaunou.  

Ďalšie v kategórií