Bystrá dolina, počnúc obcou Bystrá, prilákala aj toto leto, konkrétne 12. augusta 2023, množstvo domácich obyvateľov i návštevníkov do Amfiteátra Zuna, ktorý hostil známych interpretov z hudobnej, speváckej i tanečnej sféry pri príležitosti konania sa veľkolepých Turistických dní Horehronia a Dní obce Bystrá.

Opisované podujatie bolo zahájené už v piatok, v popoludňajších hodinách, kedy odštartovala súťaž o pohár starostu obce v štvorboji. Ide už o neoddeliteľnú súčasť, ba priam tradíciu, ktorá zatraktívňuje sprievodný program.

V sobotu všetkých návštevníkov privítali od 14:00 hod. regionálni producenti, ktorí prezentovali svoje výrobky prostredníctvom remeselného trhu. Kúpou ich výrobkov tak mohli podporiť ich tvorbu, ako aj elitnú značku Regionálny produkt Horehronie.  Hlavný program odštartoval o 15:00 hod. úvodnými slovami starostu obce Bystrá, Martina Albertyho.

Po príhovore sa predstavil viac ako 50-členný folklórny súbor z Brezna – FS Mostár,  ktorý na scéne pôsobí už takmer 70 rokov. Tanečno-spevácky program vystriedalo zábavno-edukatívne vystúpenie v podaní veselých kamarátov z Rozprávkova – Tárajko a Popletajka, ktorí si na pomoc prizvali hneď niekoľko maskotov, aby spolu vyčarili úsmev na tvárach všetkých detských účastníkov. Následne sa dolinou rozozvučal anjelsky hlas talentovanej speváčky z regiónu – Paulíny Vlčkovej s klavírnym sprievodom, po ktorej prišiel na rad Dávid Bílek, gitarový virtuóz z Banskej Bystrice, ktorý zožal úspech už v mnohých talentových televíznych súťažiach.

Zaiste najväčším lákadlom celého dňa boli známi slovenskí interpreti, ktorí pôsobia na hudobnej scéne už nejaké to desaťročie a ktorí si vybudovali početnú fanúšikovskú základňu ako doma, tak aj v zahraničí. Ako prvý z nich sa predstavil Pavol Hammel - spevák, skladateľ, gitarista a hudobný producent v jednom, ktorý návštevníkov potešiť svojimi najväčšími hitmi ako Medulienka, Učiteľka tanca, Kamalásky a mnohými ďalšími.

Účastníci si mohli vypočuť aj piesne legendárnej kapely Queen v podaní speváka Petra Paul Pačuta v sprievode svojej kapely QUEENMANIA, ktorý úplne presne dokáže zaspievať piesne Freddieho Mercuryho. So svojim programom a nezameniteľným hlasom vystupoval skoro vo všetkých krajinách Európy a na viacerých miestach v USA. Skupinu interpretov zakončil obľúbený raper Michal Dušička, známi pod umeleckým menom Majk Spirit.

Okrem nadupaného kultúrneho programu sa všetci návštevníci mohli zapojiť do tomboly o skvelé pobytové poukazy a vecné ceny, obzrieť si predvádzacie vozidlá značky JEEP, ALFA ROMEO a KIA, ako aj na veľkolepá King video oldies party.

„Som naozaj veľmi rád, že som mohol opäť po roku privítať všetkých, ktorí prišli stráviť sobotu práve do obce Bystrá. Ako tomu bolo zvykom pri predchádzajúcich ročníkoch nášho podujatia, tak aj teraz sme sa snažili pripraviť atraktívny program, ktorým sme pevne verím vyhoveli každej vekovej kategórii. Neoddeliteľnou súčasťou bol zaiste remeselný trh, súťaže, atrakcie či tombola, no hlavne skvelý akusticko-vizuálny zážitok“, uviedol Mgr. Martin Alberty, starosta obce Bystrá a súčasne podpredseda OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

„Podujatie Turistické dni Horehronia a Dni obce Bystrá je jedným z najväčších letných podujatí, ktoré sa odohráva v Bystrej doline, pod južným svahom Chopka. Svojim bohatým kultúrnym a sprievodným programom, ktorým sa vyznačuje, každoročne priláka veľké množstvo návštevníkov, a to nie len z regiónu Horehronie, ale aj z priľahlého okolia“, doplnila Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

OOCR REGIÓN HOREHRONIE s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja, zabezpečila pre všetkých záujemcov bezplatnú kyvadlovú dopravu Horehronským Partybusom, ktorý jazdil z ubytovacích zariadení v rekreačnej oblasti Tále, záchytných parkovacích plôch v obciach Bystrá a Mýto pod Ďumbierom, ako aj z mesta Brezno, priamo na miesto konania sa podujatia.

Realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja cez Krajskú organizáciu cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turiszmus a Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

 

 

2023_08_15_TS_turisticke_dni_HH_2
2023_08_15_TS_turisticke_dni_HH_3
2023_08_15_TS_turisticke_dni_HH_4
2023_08_15_TS_turisticke_dni_HH_5
2023_08_15_TS_turisticke_dni_HH_6
2023_08_15_TS_turisticke_dni_HH_7
2023_08_15_TS_turisticke_dni_HH_8
2023_08_15_TS_turisticke_dni_HH_9