Breznianske singletraily

Breznianske singletraily

Otestujte dynamickú, viac alebo menej náročnú rýchlu jazdu ako skúsení bajkeri

Singletraily sú určené na zjazd horských bicyklov, pričom ide o jednosmerné úzke lesné chodníky a cestičky, špeciálne upravené na dynamickú, viac alebo menej náročnú rýchlu jazdu skúsených bajkerov. Na trialoch nájdete prírodné aj umelé prekážky, ktoré si vyžadujú technické zručnosti a jazde dodávajú adrenalín.

 

SKALKA TRAIL

Dĺžka: 2,6 km

Prevýšenie: 340 m

Obtiažnosť: náročná

Typ bicyklov: DH, AM, XC, Fat, E-bike

Povrch: hlina, skaly

Tento singletrail patrí medzi náročné s klesajúcim profilom. Nachádzajú sa na ňom prírodné aj umelé prekážky. Určite si ho zamilujú hlavne jazdci s bohatými skúsenosťami a technickými zručnosťami. Na zjazde okrem toho naberiete rýchlosť, ktorá pridá na náročnosti. Vaše zručnosti overia switchbacky, ale aj dropy a väčšie skaly. V prvej polovici, nad prvým altánkom, je preto obchádzka z pravej strany pre bezpečnejší zjazd. Celý zjazd končí pri druhom drevenom altánku, kde miernym klesaním vľavo plynulo pokračujete k výstupovému chodníku na žltú cyklotrasu (1,5 km) do doliny Drakšiar (Rúry).

 

LAZNÁ TRAIL

Dĺžka: 1,9 km

Prevýšenie: 320 m

Obtiažnosť: stredne náročná

Typ bicyklov: DH, AM, XC, Fat, E-bike

Povrch: hlina

Singletrail patrí medzi stredne náročné s takmer plynulo klesajúcim profilom. Nájdete na ňom najmä prírodné prekážky s množstvom switchbackov a malých dropov, ktoré dokonale preveria vaše jazdecké schopnosti. Trail končí v doline Lazná, kde sa napojíte na žltú cyklotrasu, ktorá pokračuje súbežne s turistickým chodníkom k vyhliadkovej veži Horné Lazy a ústí k mestskej obore danielov, preto prosím zvýšte bezpečnosť na peších  turistov.

 

Čo je potrebné na trailoch dodržiavať?

 • Chodníky sú jednosmerné, preto jazdite len vyznačeným smerom.
 • Svoje schopnosti a zručnosti prispôsobte jazde, vopred sa zoznámte s obtiažnosťou jednotlivých trailov. Rovnako si pred jazdou skontrolujte technický stav svojho bicykla.
 • Zastavujte len na vhodných a prehľadných miestach, uvoľnite ihneď prejazd trailu.
 • Nejazdite samy. Používajte vhodné oblečenie a vybavenie, majte pri sebe nabitý mobilný telefón. Používajte vždy bezpečnostnú prilbu, vhodné sú tiež rukavice a chrániče.
 • Dodržujte dostatočné odstupy v skupine tak, aby ste boli schopný vždy včas zareagovať.
 • Buďte obozretní pri jazde po mokrom alebo nestabilnom povrchu.
 • Jazdite po vnútornej časti chodníka, zabránite tým jeho zničeniu. Na drevených konštrukciách a koreňoch stromov sa môže kĺzať, jazdite po nich preto opatrne alebo ich radšej prejdite pešo, povedľa bicykla.
 • Rešpektujte zásady ochrany životného prostredia a prírody a svoje odpadky si zoberte vždy so sebou.
 • Buďte ohľaduplní k ostatným užívateľom chodníkov, v miestach súbehu s turistickou trasou majú peší turisti prednosť!
 • Sledujte značenie, rešpektujte návštevnú dobu a prípadné uzávierky trate.
 • Nezabudnite dodržiavať návštevný poriadok NAPANT a nevybočujte na priľahlé pozemky trialov.
 • Prosím berte na vedomie, že jazda na cyklotrailoch je vždy na vlastné nebezpečenstvo!

Prosíme všetkých turistov, aby za žiadnych okolností nevstupovali na trialy a nevyužívali ich ako turistické trasy. Je tu vysoké nebezpečenstvo úrazu a stretu so zjazdármi, ktorí sa pri vysokej rýchlosti nestihnú turistom vyhnúť!

CYKLOTRAILY TABULA mapa web