V piatok podvečer ožilo breznianske námestie otváracím ceremoniálom Medzinárodných pretekov na krňačkách, ktoré boli zahájené ľudovým sprievodom za doprovodu Ľudovej hudby Kučeravý javor. Sprievodu sa zúčastnil primátor Tomáš Abel, ako aj podpredseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horehronie Martin Alberty. Súčasťou sprievodu, ako aj samotného ceremoniálu bol Folklórny súbor Šťastné detstvo.

Nadchádzajúce tri týždne budú patriť našim školákom, ktorým odštartovali dlho očakávané jarné prázdniny. V poradí prvá sa im teší západná časť Slovenska, (Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj), po nich nasleduje Stredné Slovensko (Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj) a nakoniec Východné Slovensko (Prešovský a Košický kraj).

Dňa 25. februára 2023 sa uskutočnia, na svahoch lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry, tradičné preteky na krňačkách. V poradí už 4. ročník o Veľkú cenu Jasnej, bude venovaný na počesť Vlada Dekréta, ktorý bol neoddeliteľnou súčasťou tohto podujatia a významným reprezentantom za región Horehronie i Slovensko na rôznych medzinárodných pretekoch a súťažiach v tejto športovej disciplíne.

Horehronie, to sú Nízke Tatry, Slovenské rudohorie, Muránska planina, viacero jaskýň… Premýšľate, že by ste sem zavítali na predĺžený víkend alebo zopár dní dovolenky? Dobrá voľba. Rozhodne tu budete mať čo robiť. Prinášame vám 5 tipov na zaujímavé ubytovania v týchto končinách, ktoré pre vás zostavil najväčší vyhľadávač ubytovania na Slovensku - Hauzi.

Jesenné prázdniny sú predo dvermi a v spojitosti s nimi aj otázka, aký program počas nich vymyslieť deťom? Ich termín tento rok pripadá na piatok 28. 10. a pondelok 31. 10. a s utorkovým Sviatkom všetkých svätých čaká deti spolu až 5 dní voľna od školských povinností. 

Nechajte sa inšpirovať zaujímavými tipmi na výlety pre rodiny s deťmi, ktoré nie len zabavia! Na svoje si zaručene prídu hlavne držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card, ktorá Vám zabezpečí, že si región, vďaka množstvu výhod a zliav, užijete ešte o čosi viac!

Šialené obdobie letnej sezóny je už za nami, no tá zimná je pomaly, ale isto predo dvermi. Čo tak využiť prebiehajúcu jesennú medzisezónu na utuženie vzťahov medzi kolegami? Jeseň je totižto ako stvorená na zorganizovanie teambuildingu! Región Horehronie ponúka pestrú paletu aktivít, z ktorých si zaručene vyberie každý! Pridanou hodnotou sú nezabudnuteľné zážitky, ktoré si so sebou odnesiete.

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2023, Horehronie.sk
Image
Image
Image

Realizované s finančnou podporou
Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Vyhľadávanie