Horehronie – región v srdci Slovenska s obrovským potenciálom. Každý si u nás nájde to svoje. Milovníci prírody a pohybu si prídu na svoje na turistických chodníkoch v majestátnych Nízkych Tatrách. Cyklisti môžu dupnúť do pedálov na viac ako 800 km cyklotrás rôznych obťažností. Milovníci extrému sa môžu dosýta vyblázniť v novučičkom bike parku na Mýte. Pre tých ktorým sa nechce až toľko šliapať do pedálov, je dostupná ponuka elektrobicyklov v sieti požičovní po regióne. 

 

Folklór, tradície a dobrá muzička je stále súčasťou Horehronia a zažiť pravú horehronskú atmosféru môžete každý rok na tradičných podujatiach ako sú – Horehronské dni spevu a tanca, Veľkonočné radosti či Deň Valaskej kultúry na nezabudnuteľnom Salaši Zbojská. 

Horehronie je región plný zážitkov aj na historických vláčikov – jedinečné technické pamiatky - viadukty, ktoré ši môžete užiť počas jazdy Horehronským expresom,  zbojnícke chute a legendárne buchty na Zbojníckom exprese, či zážitková jazda parným vláčikom krásnou prírodou Lesníckeho skanzenu Vydrovskej doliny. 

Vypnite v izolácii a oddýchnite si počas digitálneho detoxu so STEY v horehronskej prírode. Čerstvý vzduch, zvuky lesa a tradičné chute regionálnych produktov priamo od šikovných ľudí z Horehronia. 

Aj Horehronie je svetové s jedinečnými miestami či výhľadmi, ktoré u nás nájdete! 

horehronie_kolaz