Dedečkova chata

Horehronská kúria

Pokiaľ hľadáte skvelé jedlo a ubytovanie, rodinný podnik Horehronská kúria vám splní oboje. Horehronská kúria sa nachádza v krásnej dedinke Telgárt pod Kráľovou hoľou, na rozhraní Nízkych Tatier, Slovenského raja a Muránskej planiny. Nedotknutá príroda a pestrá ponuka voľnočasových aktivít počas celého roka vám zaručene naplní predstavy o nezabudnuteľnej dovolenke. V ponuke sú pobyty pre rodiny s deťmi, zaľúbené páry ako aj pre skupiny priateľov, ktorí si môžu vychutnať aktívny odpočinok. 

V malej útulnej reštaurácii so 16 ročnou históriou si môžu návštevníci pochutnať na skvelom jedle. Čakajú na vás typické slovenské špeciality a chrumkavá pizza vás v myšlienkach prenesie do Talianska. Objednať si tu môžete raňajky, obedy i večere. Reštaurácia disponuje kapacitou 50 miest, v letnej sezóne je pripravená aj terasa. Oproti reštaurácii sa nachádza bezplatné priestranné parkovisko, vyhradené pre návštevníkov.

Skvelé ubytovanie v Telgárte

V  rekreačnom dome je v ponuke komfortné ubytovanie so všetkými doplnkovými službami.  Majitelia zariadili štyri izby, jeden dvojizbový apartmán a veľkú obývacia miestnosť s krbom tak, ako by ich zariaďovali pre seba. S citom a láskou.

Nebude Vám nič chýbať!

V obývacej miestnosti nájdete veľký jedálenský stôl so sedením, pohodlný gauč, TV s pripojením na Internet a kompletne vybavenú kuchynku, ktorú určite ocenia najmä maminky pre prípravu jedla pre svojich drobcov.

Chcete sa pokochať pohľadom na okolie Nízkych Tatier alebo pozorovať východ slnka s kávičkou v ruke? V pohodlí priestrannej terasy na poschodí si dokážete svoje želanie splniť dokonca i v papučiach.

Naordinujeme vám povinný oddych

Po náročnom dni oceníte účinky infra sauny, kde vaše telo načerpá novú energiu. Pokojné chvíle nerušeného oddychu si môžete dopriať v záhrade s dreveným altánkom a príjemným posedením. Veľký krb umožní grilovanie vlastných špecialít, opekanie, či už len umocní romantickú večernú atmosféru. Pre tých náročnejších je k dispozícii horúci kúpeľ v kúpacej kadi, kde si môžete vychutnať zaslúžený odpočinok a pod holým nebom zrelaxovať.

Celý areál tohto ubytovacieho zariadenia je oplotený.  Motorkári a motoristi majú k dispozícii bezplatné parkovisko priamo v areáli. Športovci radi využijú odkladaciu miestnosť pre bicykle, lyže a iné športové príslušenstvo.

Čo ponúka okolie?

Na prebádanie všetkých krás Telgártu vám určite nebude stačiť len jeden deň. Doprajte si dlhšiu dovolenku a spoznajte tajomstvá blízkeho okolia. Na návštevníkov čakajú zaujímavé turistické chodníky s možnosťou výstupov na Kráľovu hoľu, Kráľovu skalu a okolité vrchy. Za pohľad určite stojí Chmarošský viadukt i prameň Hrona v sedle Besník. Obec Telgárt a susedná obec Šumiac pripravujú pre nadšencov bežeckého lyžovania dve zaujímavé bežecké stopy. Odporúčané sú výlety do Slovenského raja a návšteva Dobšinskej ľadovej jaskyne, vzdialenej 12 km smerom na Rožňavu. Palcmanská Maša (22 km) ukrýva najchladnejšiu vodnú nádrž na Slovensku, známu ako Dedinky. V letných mesiacoch je tu možnosť člnkovania, pre otužilcov i plávania, no taktiež aj krásnej turistiky na Geravy. Navštíviť môžete i Muránsku planinu a Muránsky hrad alebo podniknúť výlety do Spišsko – gemerského krasu, Slovenského rudohoria a Vysokých Tatier.
Ranč pod ostrou skalou v Stratenej (10 km) ponúka hosťom jazdu na koňoch. Príjemné chvíle môžete stráviť aj v termálnom kúpalisku Aquacity Poprad, vzdialeného 30 km alebo v Rekreačnom areáli Predná hora, ktorý je od Telgártu vzdialený 20 km.

Kultúrne podujatia

Obec Telgárt každoročne v auguste organizuje celoslovenský folklórny festival viachlasného ľudového a chrámového spevu Ozveny staroslovienčiny pod Kráľovou hoľou.  V tomto mesiaci sa realizuje aj Čučoriedkový deň – súťaž o najlepšiu čučoriedkovú dobrotu. Ak by ste sa chceli rozlúčiť s letom, môžete tak urobiť na oslavách Dňa obce Telgárt.

Ďalšie v kategórií