hrnet logo small

Bezecke lyzovanie

Bežecké lyžovanie

Región Horehronie ponúka v zime kvalitný aktívny relax nielen v moderných lyžiarskych strediskách. Nadšenci bežeckého lyžovania uvítajú viac ako 30 km upravovaných bežeckých tratí, či nekonečné pláne zasnežených hôľ, ktoré poskytujú výborné podmienky počas celej zimnej sezóny až do jari.

Na Horehroní si môžete užiť na bežkách výhľady na matku štyroch slovenských riek, Kráľovou hoľu. Upravené bežecké trate vedúce z malebnej dedinky Šumiac zasneženými pláňami ku legendárnej Chamkovej stodole. 

Kvalitné upravené bežkárske trate ponúka aj areál Ski, golf a hotel resort Tále. Okrem krásneho prostredia zasneženého golfového ihriska tento areál ponúka aj možnosť večerného bežkovanie pri umelom osvetlení. 

Panorámu Nízkych tatier si môžete užiť aj na bežeckých okruhoch nad obcou Mýto pod Ďumbierom na Pohanskom. Počas vhodných snehových podmienok táto lokalita ponúka až 17 km okruhov rôznych náročnosti. 

Horehronie je známe aj svojím národným biatlonovým centrom v Osrblí, v ktorom sa každoročne konajú preteky na európskej a svetovej úrovni.

Viac informácií, popis a gpx súradnice bežeckých tratí nájdete na stránke: 

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2021, Horehronie.sk
Image
Image
Image

Vyhľadávanie